خبر خوش معاون سازمان بورس: اصلاح مهم در توقف نمادهای با نوسان ۲۰ درصدی

معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس با اعلام خبری خوش از اعمال اصلاحاتی مهم در توقف نماد شرکت ها به دلیل نوسان ۲۰ درصدی خبر داد و برخی جزییات را اعلام کرد.

حسن امیری در گفت و گو با پایگاه خبری بورس پرس، با اشاره به سپری شدن چند ماه از شروع اصلاحات جدید بازار سرمایه و مربوط به توقف نمادها و … اظهار داشت: با توجه به دریافت نظرات و بررسی های لازم و به دلیل لزوم بهتر شدن شرایط معاملات ، اصلاحاتی در دستور العمل نحوه انجام معاملات و توقف نمادها در حال نهایی شدن است که به زودی ابلاغ می شود.

وی ادامه داد: یکی از این موارد اصلاحی مربوط به توقف نماد شرکت ها به دلیل نوسان بیش از ۲۰ درصدی است که تعداد زیادی از فعالان مطرح و خواهان تغییراتی بودند. بر همین اساس مقرر شده توقف نماد این گروه از شرکت ها تنها برای یک ساعت باشد و شرکت ها هم الزامی به اعلام توضیح در مورد نوسان نداشته باشند. علاوه بر این نماد شرکت ها بدون “آکشن” باز خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: اما اگر شرکتی بعد از توقف نماد به دلیل نوسان بیش از ۲۰ درصدی ، اطلاعات با اهمیتی داشته باشد باید با تکمیل فرم اطلاعات با اهمیت موارد مهم را اعلام کند. از سوی دیگر نماد شرکت ها بدون “آکشن” و بدون دامنه نوسان و در ادامه معاملات قبل باز خواهد شد.

امیری در پاسخ به این سئوال که این رویه از چه زمانی شروع خواهد شد و آیا به باور برخی فعالان فقط مشمول نوسان مثبت نخواهد بود؟ به بورس پرس گفت : بعد از برطرف شدن برخی مباحث سیستمی ، اصلاحات جدید اعمال خواهد شد که احتمالا” در همین آبان ماه خواهد بود.

وی ادامه داد: توقف و بازگشایی نماد شرکت ها به دلیل نوسان بیش از ۲۰ درصدی ، توسط سیستم و به صورت خودکار و بدون دخالت دست بوده و مشمول روند نزولی و صعودی سهام است و فرقی ببین نوسان مثبت و منفی نیست.

امیری در واکنش به دیگر پرسش مبنی بر اینکه که به حز این مورد، اصلاحات دیگری هم مانند معاملات شرکت های حاضر در بازار پایه فرابورس مدنظر سازمان بورس است ؟ توضیح داد: بله. برخی اصلاحات مطرح اما نهایی نشده و مقرر است بعد از جمع بندی به همراه اصلاحات مربوط به توقف نمادها به صورت یکجا ابلاغ شود اما معاملات بازار پایه موضوع جداگانه دیگری است که در قالب دستورالعمل های جدید مطرح است.
بورس پرس

تاریخ :۱۳۹۷/۰۸/۰۷

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *