شيشه‌ و گاز (كگاز)

#کگاز

شرکت شیشه و گاز در سال های گذشته تصمیم گرفت تا زمین مهرآباد شرکت را فروخته و کارخانه را به شمش آباد منتقل کند تا حجم تولید نیز رشد کند اما این مساله با مشکلاتی همراه شد و دست آخر کگار توانست اواخر سال ۹۶ زمین را به فروش برساند.

بر اساس گزارش اردیبهشت ماه این شرکت ۲۸٫۳۹۱ هزار عدد محصول تولید کرده است. مجموع تولید بهار سال ۹۶ تنها ۳۳٫۸۸۶ هزار عدد بوده و در اردیبهشت ماه ۱۳٫۶۸۴ هزار عدد محصول تولید شده است.

این شرکت در سال ۹۵ به لحاظ عملیاتی زیان ده بود و ۲۹۰ ريال زیان برای هر سهم ساخت اما در سال ۹۶ به لحاظ عملیاتی زیان کاهش یافت و با فروش زمین توانست ۲۰۸۴ ريال هم EPS داشته باشد.

مجموع فروش در سال ۹۶ نیز ۱۴۴ میلیون عدد محصول بوده اما اگر وضعیت اردیبهشت ماه تداوم یابد این شرکت طی سال جاری ۱۶۵ هزار تن محصول خواهد داشت.

نکته دیگر این است که فاز اول شمش آباد به بهره برداری رسیده اما ۲ فاز دیگر که از فاز فعلی حجم تولید بیشتری دارد اواخر سال جاری و اواسط سال ۱۳۹۸ به ترتیب به بهره برداری می رسند و تولید شرکت را به شدت رشد می دهند.

حجم صادراتی محصولات این شرکت بسیار مناسب است و در این صنعت بزرگترین صادر کننده کشور محسوب می شود.

تسهیلات ارزی این شرکت با نرخ یورو ۵۲۰۰ تومانی تسعیر و ريالی شده و بانک صنعت و معدن نیز آنرا تایید کرده لذا مشکلی ازین بابت ندارد.

حاشیه سود بطر شمش آباد قابل قیاس با مهراباد نیست چون هزینه سربار و انرژی بسیار کمتری دارد. این شرکت انتظار دارد بتواند طی سال جاری ۴۷۰ میلیارد ريال فروش داشته باشد که حاشیه سود قاعدتا رقمی در سطح ۱۸درصد خواهد بود.

متاسفانه این شرکت گزارش ضمیمه به فرمت فایل اکسل را در ۱۲ ماهه ارائه نکرده و به همین دلیل تحلیل دقیق آن با مشکلاتی همراه است اما از همه چیز مهمتر راه اندازی ۲ فاز جدید است که حجم را به شدت بالا می برد و با ثبات حاشیه سود و هزینه های ثبات، روند رشد سود، صعودی می ماند.

به نظر می رسد با ارائه گزارش ۱۲ ماهه با فرمت اکسل، این سهم برای تحلیل جامع بنیادی نکاتی داشته باشد. کگاز شاید زمان لازم داشته باشد اما اگر مدیریت صحیحی بر آن صورت گیرد، آینده خوبی خواهد داشت.
هلالات

تاریخ:۱۳۹۷/۰۳/۰۸

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در کارگزاری فارابی

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

شيشه‌ و گاز (كگاز) شيشه‌ و گاز (كگاز) شيشه‌ و گاز (كگاز) شيشه‌ و گاز (كگاز) شيشه‌ و گاز (كگاز) شيشه‌ و گاز (كگاز) شيشه‌ و گاز (كگاز) شيشه‌ و گاز (كگاز) شيشه‌ و گاز (كگاز) شيشه‌ و گاز (كگاز) شيشه‌ و گاز (كگاز) شيشه‌ و گاز (كگاز) شيشه‌ و گاز (كگاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *