اعتبار رایگان در کارگزاری فارابـــی

 

 

درخواست دریافت اعتبار

سوالات متداول

برای دریافت اعتبار از فارابی باید تمام سهامم را به فارابی منتقل کنم؟

خیر، اعتبار معاملاتی به ۱۰ درصد از پرتفوی سهام شما تعلق می‌گیرد. برای دریافت اعتبار رایگان از فارابی، کافیست به میزان اعتبار مورد نیاز، تمام یا بخشی از پرتفوی خود را به فارابی منتقل کنید. برای مثال فرض کنید پرتفوی شما در یک کارگزاری شامل ۴ سهم با ارزش هر کدام ۲۵۰ میلیون تومان باشد. با تغییر کارگزار ناظر دو سهم به پرتفوی خود در فارابی با مجموع ارزش ۵۰۰ میلیون تومان، می‌توانید به اندازه ۱۰ درصد آن، یعنی ۵۰ میلیون تومان، اعتبار رایگان دریافت کنید.

 

حداقل و حداکثر پرتفوی مورد نیاز برای انتقال به فارابی چقدر است؟

 

کمترین مبلغ اعتبار قابل ارائه پنج میلیون تومان است؛ بنابراین حداقل ارزش پرتفوی استاندارد جهت دریافت اعتبار معاملاتی، باید ۵۰ میلیون تومان باشد. همچنین حداکثر میزان اعتبار نیز یک میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که جهت دریافت این مبلغ لازم است ۱۰ میلیارد تومان از پرتفوی سهام‌تان را به حساب خود در فارابی منتقل کنید.
پرتفوی انتقالی به فارابی باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟
مطابق قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار، دریافت اعتبار شرایط و ضوابط خاصی دارد. بر این اساس پرتفوی استاندارد جهت دریافت اعتبار باید متنوع بوده(تک سهم نباشد) و متشکل از سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی باشد.

برای دریافت کد بورسی به صورت غیر حضوری و استفاده از سامانه آنلاین معاملات بورس و خرید و فروش سهام ، و همچنین ثبت نام در سامانه سجام ، به وبسایت www.kargozari.org مراجعه نمایید. با سامانه فارابیکسو ، شما به صورت همزمان می توانید در بازار آتی سکه ، زعفران و بورس اوراق بهادار معاملات آنلاین انجام دهید.