دریافت کد بورسی به صورت آنلاین و غیر حضوری 

کد بورسی ( کد بورس ) - دریافت کد بورسی رایگان و غیر حضوری

برای دریافت کد بورسی کافیست شما یک شماره حساب بانکی داشته باشید. (جهت واریز مبالغ به حساب شما پس از فروش سهام در آینده)

 1. وارد این لینک شوید. (با موبایل یا با کامپیوتر)
 2. اطلاعات فردی خود را به دقت وارد کنید.
 3. در مرحله آخر شهر محل زندگی خود را انتخاب کنید و نزدیکترین آدرس به خود را انتخاب کنید. شما می‌بایست با کارت شناسایی، چندروز پس از تکمیل فرم به یکی از آدرس‌های گفته شده مراجعه کنید و احراز هویت شوید (باید مراحل ۱ و ۲ حتما آنلاین انجام شده باشد). اگر تهران ، تبریز ، شیراز و اصفهان هستید می‌توانید گزینه پیک را انتخاب کنید تا با شما برای احراز هویت در محل خودتان هماهنگ شود(نیازی به مراجعه حضوری ندارید). اگر شهر سکونت شما در لیست نبود، گزینه سایر(پست) را بزنید و سپس برای تکمیل نهایی مراحل، ایمیل خود را چک کنید.
 4. اگر سوالاتی مربوط به بورس در انتها از شما پرسیده شد و پاسخش را نمی‌دانستید، تیک ها را بزنید و ادامه دهید تا پاسخ‌های صحیح را همان لحظه بیاموزید تا ثبت نام نهایی شود.
  چنانچه نیاز به توضیح بیشتر دارید ، متن زیر را با دقت مطالعه نمایید.
 ۱) برای انجام خرید و فروش آنلاین سهام در بورس یا فرابورس (سهام، اوراق اسناد خزانه، تسهیلات بانک مسکن و…) لازم است یک مرتبه این مراحل را انجام دهید.

۲) اگر قبلا کد بورسی داشته‌اید و یا معاملات سهام انجام داده‌اید، مشکلی نیست، می‌توانید فرم را  تکمیل کنید و با سیستم قدیمی و یا جدید هرطور که مایل بودید همچنان معامله کنید و تداخلی رخ نمی دهد.

۳) اگر قبلا کد بورسی داشته‌اید و اکنون آنرا فراموش کرده‌اید، اشکالی ندارد، در هنگام مراحل ثبت  نام این بخش(کد بورسی) را خالی بگذارید.(سیستم خودش کد قبلی را پیدا می‌کند)

۴) برای دریافت کد بورسی لازم است همه مراحل را تا انتها انجام دهید. (تکمیل مشخصات شناسنامه ای و هرجا لازم بود تصویر شناسنامه و توضیحات و کارت ملی خود را اسکن کنید و یا با موبایل عکس بگیرید و در سیستم بارگزاری کنید)

۵) در یک مرحله سیستم از شما تصویر مدرک تحصیلی شما را می خواهد. سخت نگیرید: شما اگر دیپلم یا بالاتر از آن را داشته باشید و حتی کارشناسی ارشد یا دکتری داشته باشید، فقط کافیست از یکی از مدارک قدیمی خود حتی یک کپی داشته باشید و از آن عکس بگیرید. یعنی اگر شما لیسانسه باشید و تصویر دیپلم خود را در سیستم بارگزاری کنید مشکلی نیست. اما برای انجام معاملات آنلاین حداقل دیپلم لازم است. (وگرنه کد معاملات آفلاین که معاملات با تاخیر انجام می شود به شما داده می شود). اگر دسترسی به مدرک تحصیلی ندارید، می توانید تصویر کارت دانشجویی خود را بارگزاری کنید و یا حتی ریز نمرات دانشجویی. و یا یک گواهی از محل کار خود بگیرید که روی آن ذکر شده باشد شما دیپلم یا بالاتر را دارید. خیلی سخت نگیرید، اما این مرحله را تکمیل کنید.

۶) در مرحله آخر شما باید فرم‌ها را به صورت فیزیکی امضاء کنید. برای اینکار، نزدیکترین آدرس به  خودتان انتخاب کنید.

کد بورسی ( کد بورس ) - دریافت کد بورسی رایگان و غیر حضوری
اگر تهران هستید:

ساده ترین راه: پیک را انتخاب کنید و منتظر شوید تا حدود ۲ روز کاری آینده با شما برای امضای مدارک  در محل شما به صورت تلفنی هماهنگ شود. (اگر ترافیک تهران برایتان مهم نیست و یا نزدیک یکی از آدرس‌های موجود در تهران هستید، می‌توانید آنرا انتخاب کنید و خودتان شخصا به آن آدرس مراجعه کنید.)

اگر شهر دیگری هستید و نام شهر شما در لیست است:

آنرا انتخاب کنید و پس از به انتها رساندن کامل فرم، با کارت شناسایی به آن آدرس، جهت امضاء مراجعه بفرمایید.

اگر شهر شما در لیست وجود نداشت:

گزینه پست را انتخاب کنید، منتظر یک ایمیل شامل چند فایل pdf باشید. همه آنها را پرینت کنید و پس از  مطالعه، به اداره پست محل خود مراجعه کنید. تمام ادارات پست کشور طرف قرارداد این سیستم هستند. توضیحات کامل‌تر را در آن ایمیل دریافت می‌کنید.

کد بورسی ( کد بورس ) - دریافت کد بورسی رایگان و غیر حضوری
پاسخگویی به آزمون معاملات آنلاین:

در انتهای فرم از شما آزمون گرفته می‌شود، به همه سوالات که می‌دانید یا نمی‌دانید پاسخ دهید، اگر سوالات را اشتباه پاسخ دهید، اشکالی ندارد، پس از زدن گزینه مرحله بعد، پاسخ‌های صحیح را مشاهده می‌کنید و ضمن یادگیری آنها، آزمون را همان لحظه با موفقیت به پایان برسانید.

 کد بورسی شما چه موقع حاضر می‌شود:

حداکثر ۳ الی ۵ روز کاری پس از امضای فرم.

پشتیبانی تلفنی – شماره ۱۵۶۱ :

اگر با مشکل روبرو شدید با تلفن چهاررقمی ۱۵۶۱ تماس حاصل فرمایید.

ساکنان استان های شمالی می توانند جهت تسریع در روند ثبت نام  با شماره ۰۱۷۳۲۵۲۲۷۵۹ تماس بگیرند .

کد بورسی ( کد بورس ) - دریافت کد بورسی رایگان و غیر حضوری

 

23 پاسخ به “دریافت کد بورسی”

 1. با سلام . من خودم كد معاملاتي آنلاين دارم و ميخواهم براي يكي از اعضاي خانواده كد آنلاين بگيرم . ولي مدرك ديپلم ندارد . راهي وجود داره كه بتوان كد آنلاين گرفت؟ باتشكر

  1. سلام دوست عزیر . برای معاملات آنلاین نیاز به مدرک تحصیلی ( حداقل دیپلم ) است . ولی برای گرفتن کد بورسی نیازی به مدرک تحصیلی نیست . شما می توانید برای ایشان از طریق لینک موجود دریافت آنلاین کد بورسی کد بورسی بگیرید و معاملات ایشان را از طریق یکی از دفاتر کارگزاری به صورت درخواست کتبی و یا اینترنتی انجام دهید .

 2. سلام .
  اینجانب در حال حاضر مشتری یکی از کارگزاری های دیگر هستم .برای استفاده از کار گزاری فارابی آیا باید کار گزاری خود را تغییر بدهم و یا اینکه کد بورسی جدید در کارگزاری شما بگیرم.اگر باید کارگزاری خودرا تغییر بدهم لطفا راهنمایی فرمایید.با تشکر

  1. با سلام .
   برای تغییر کارگزاری نیاز به دریافت کد بورسی مجدد ندارید . در حین ثبت نام ، در قسمت مربوطه ، کد بورسی خود را وارد کنید و ثبت نام را تکمیل کنید .
   شما می توانید در یک زمان نزد چند کارگزاری حساب فعال داشته باشید .
   اگر سهامی دارید که می خواهید از طریق پنل ما خرید و فروششان را انجام دهید ، باید تصویر برگه سهم خود را در پنل فارابیکسو و در قسمت درخواست ها ، گزینه تغییر کارگزار ناظر آپلود کنید .

 3. سلام
  اگر رئیس هیئت مدیره شرکت کد بورس داشته باشد
  میتواند اسناد خزانه دریافتی شرکت خود را عرضه کند ویا اینکه حتما باید شرکت کد بورس داشته باشد
  با تشکر

  1. سلام . اسناد خزانه به شخص حقیقی یا حقوقی تعلق می گیرد .
   در زمان ارائه خدمت به سازمان یا ارگان مورد نظر ، از شما تقاضای کد بورسی می شود . چنانچه کد بورسی شرکت را ارائه داده باشید اوراق در وجه شرکت صادر می شود و قابلیت خرید و فروش برای شرکت خواهد بود و وجه اوراق نیز به حساب شرکت واریز خواهد شد .
   چنانچه اوراق به نام شخص صادر شود ، قابلیت خرید و فروش و تخصیص وجه نقد برای شخص خواهد بود .

  2. کد بورسی شرکت و شخص حقیقی اختلاف کاربردی چندانی ندارند .
   اما اسنادی که به کد خاصی ( حقیقی یا حقوقی ) تخصیص داده شده باشند ، فقط از طریق همان کد قابل معامله هستند .
   در صورتی که می خواهید اسناد به نام خودتان صادر شود ، در زمان استعلام ها یا ارایه کد بورسی به کارفرما ، می توناید کد بورسی شخصی ارائه دهید

  3. سلام . اسناد خزانه به شخص حقیقی یا حقوقی تعلق می گیرد .
   در زمان ارائه خدمت به سازمان یا ارگان مورد نظر ، از شما تقاضای کد بورسی می شود . چنانچه کد بورسی شرکت را ارائه داده باشید اوراق در وجه شرکت صادر می شود و قابلیت خرید و فروش برای شرکت خواهد بود و وجه اوراق نیز به حساب شرکت واریز خواهد شد .
   چنانچه اوراق به نام شخص صادر شود ، قابلیت خرید و فروش و تخصیص وجه نقد برای شخص خواهد بود

 4. درود
  روش گرفتن کد بورسی جهت یک شرکت به چه صورت میباشد
  همکارانتان می گویند ثبت نام کنید ولی اطلاعات شخصی را میخواهد نه اطلاعات شخص حقوقی را لذا برای ثبت نام دچار ابهام شدم

 5. سلام قدم اول برای ورود به بورس وخریدوفروش چیست من تا کنون هیچ اطلاعاتی از بورس نداشتم واکنون میخام ازمبلغ ناچیزی شروع وخرید وفروش کنم لطفا راهنمایی کنین ممنونم

  1. قدم اول دریافت کد بورسی و ثبت نام در سامانه کارگزاری است .
   ثبت نام در سایت http://www.kargozari.org
   ثبت نام در سامانه سجام
   مراجعه به یکی از دفاتر کارگزاری فارابی در شهر محل اقامت و یا استفاده از خدمت بیکسو پیک در چند شهر کشور

   مشاهده ویدئو های آموزشی در قیمت آموزش سایت http://www.kargozari.org

 6. سلام برای دریافت کد بورسی آفلاین وکد کاربری و رمز عبور برای افراد کمتر از۱۶سال، بعد ازثبت نام در سجام وثبت نام در سایت کارگزاری فارابی چه باید بکنیم؟

  1. سلام .
   برای افراد زیر ۱۸ سال، برای احراز هویت باید نماینده قانونی وی همراه با مدارک شناسایی هر دو نفر به یکی از شعب کارگزاری فارابی مراجعه نماید .

 7. سلام خسته نباشید اگر کسی کد بورسی نام کاربری ورمز را برای سبدگردانی داشته باشد میتواند کلاهبرداری کند مثل اینکه پول را خارج کند یا حساب بانکی را تغییر دهد باتشکر

  1. سلام . خیر . البته سبدگردان قانونی نیاز به نام کاربری و کلمه عبور ندارد . اما در مواردی که افراد نام کاربری و کلمه عبور خود را در اختیار شخص دیگری قرار می دهند تا با حساب آنها خرید و فروش کند، طبق قانون واریز وجه فقط به حساب صاحب کد بورسی واریز می شود ( در کارگزاری فارابی اینگونه است ) .
   در مورد تغییر حساب بانکی، تنها خود شخص می توناد شماره حساب را تغییر دهد، آن هم تنها به حساب دیگیری به نام خودش و نه شخص دیگر

 8. سلام، چرا در بخش ثبت نام انلاین در قسمت احراز هویت گزینه ی «پیک» وجود نداره؟ من تهران هستم و حتی در زیر بخش تهران هم گزینه «پیک» وجود نداره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *