دریافت کد بورسی به صورت آنلاین و غیر حضوری 

کد بورسی ( کد بورس ) - دریافت کد بورسی رایگان و غیر حضوری

برای دریافت کد بورسی کافیست شما یک شماره حساب بانکی داشته باشید. (جهت واریز مبالغ به حساب شما پس از فروش سهام در آینده)

 1. وارد این لینک شوید. (با موبایل یا با کامپیوتر)
 2. اطلاعات فردی خود را به دقت وارد کنید.
 3. در مرحله آخر شهر محل زندگی خود را انتخاب کنید و نزدیکترین آدرس به خود را انتخاب کنید. شما می‌بایست با کارت شناسایی، چندروز پس از تکمیل فرم به یکی از آدرس‌های گفته شده مراجعه کنید و احراز هویت شوید (باید مراحل ۱ و ۲ حتما آنلاین انجام شده باشد). اگر تهران ، تبریز ، شیراز و اصفهان هستید می‌توانید گزینه پیک را انتخاب کنید تا با شما برای احراز هویت در محل خودتان هماهنگ شود(نیازی به مراجعه حضوری ندارید). اگر شهر سکونت شما در لیست نبود، گزینه سایر(پست) را بزنید و سپس برای تکمیل نهایی مراحل، ایمیل خود را چک کنید.
 4. اگر سوالاتی مربوط به بورس در انتها از شما پرسیده شد و پاسخش را نمی‌دانستید، تیک ها را بزنید و ادامه دهید تا پاسخ‌های صحیح را همان لحظه بیاموزید تا ثبت نام نهایی شود.
  چنانچه نیاز به توضیح بیشتر دارید ، متن زیر را با دقت مطالعه نمایید.
 ۱) برای انجام خرید و فروش آنلاین سهام در بورس یا فرابورس (سهام، اوراق اسناد خزانه، تسهیلات بانک مسکن و…) لازم است یک مرتبه این مراحل را انجام دهید.

۲) اگر قبلا کد بورسی داشته‌اید و یا معاملات سهام انجام داده‌اید، مشکلی نیست، می‌توانید فرم را  تکمیل کنید و با سیستم قدیمی و یا جدید هرطور که مایل بودید همچنان معامله کنید و تداخلی رخ نمی دهد.

۳) اگر قبلا کد بورسی داشته‌اید و اکنون آنرا فراموش کرده‌اید، اشکالی ندارد، در هنگام مراحل ثبت  نام این بخش(کد بورسی) را خالی بگذارید.(سیستم خودش کد قبلی را پیدا می‌کند)

۴) برای دریافت کد بورسی لازم است همه مراحل را تا انتها انجام دهید. (تکمیل مشخصات شناسنامه ای و هرجا لازم بود تصویر شناسنامه و توضیحات و کارت ملی خود را اسکن کنید و یا با موبایل عکس بگیرید و در سیستم بارگزاری کنید)

۵) در یک مرحله سیستم از شما تصویر مدرک تحصیلی شما را می خواهد. سخت نگیرید: شما اگر دیپلم یا بالاتر از آن را داشته باشید و حتی کارشناسی ارشد یا دکتری داشته باشید، فقط کافیست از یکی از مدارک قدیمی خود حتی یک کپی داشته باشید و از آن عکس بگیرید. یعنی اگر شما لیسانسه باشید و تصویر دیپلم خود را در سیستم بارگزاری کنید مشکلی نیست. اما برای انجام معاملات آنلاین حداقل دیپلم لازم است. (وگرنه کد معاملات آفلاین که معاملات با تاخیر انجام می شود به شما داده می شود). اگر دسترسی به مدرک تحصیلی ندارید، می توانید تصویر کارت دانشجویی خود را بارگزاری کنید و یا حتی ریز نمرات دانشجویی. و یا یک گواهی از محل کار خود بگیرید که روی آن ذکر شده باشد شما دیپلم یا بالاتر را دارید. خیلی سخت نگیرید، اما این مرحله را تکمیل کنید.

۶) در مرحله آخر شما باید فرم‌ها را به صورت فیزیکی امضاء کنید. برای اینکار، نزدیکترین آدرس به  خودتان انتخاب کنید.

کد بورسی ( کد بورس ) - دریافت کد بورسی رایگان و غیر حضوری
اگر تهران هستید:

ساده ترین راه: پیک را انتخاب کنید و منتظر شوید تا حدود ۲ روز کاری آینده با شما برای امضای مدارک  در محل شما به صورت تلفنی هماهنگ شود. (اگر ترافیک تهران برایتان مهم نیست و یا نزدیک یکی از آدرس‌های موجود در تهران هستید، می‌توانید آنرا انتخاب کنید و خودتان شخصا به آن آدرس مراجعه کنید.)

اگر شهر دیگری هستید و نام شهر شما در لیست است:

آنرا انتخاب کنید و پس از به انتها رساندن کامل فرم، با کارت شناسایی به آن آدرس، جهت امضاء مراجعه بفرمایید.

اگر شهر شما در لیست وجود نداشت:

گزینه پست را انتخاب کنید، منتظر یک ایمیل شامل چند فایل pdf باشید. همه آنها را پرینت کنید و پس از  مطالعه، به اداره پست محل خود مراجعه کنید. تمام ادارات پست کشور طرف قرارداد این سیستم هستند. توضیحات کامل‌تر را در آن ایمیل دریافت می‌کنید.

کد بورسی ( کد بورس ) - دریافت کد بورسی رایگان و غیر حضوری
پاسخگویی به آزمون معاملات آنلاین:

در انتهای فرم از شما آزمون گرفته می‌شود، به همه سوالات که می‌دانید یا نمی‌دانید پاسخ دهید، اگر سوالات را اشتباه پاسخ دهید، اشکالی ندارد، پس از زدن گزینه مرحله بعد، پاسخ‌های صحیح را مشاهده می‌کنید و ضمن یادگیری آنها، آزمون را همان لحظه با موفقیت به پایان برسانید.

 کد بورسی شما چه موقع حاضر می‌شود:

حداکثر ۳ الی ۵ روز کاری پس از امضای فرم.

پشتیبانی تلفنی – شماره ۱۵۶۱ :

اگر با مشکل روبرو شدید با تلفن چهاررقمی ۱۵۶۱ تماس حاصل فرمایید.

ساکنان استان های شمالی می توانند جهت تسریع در روند ثبت نام  با شماره ۰۱۷۳۲۵۲۲۷۵۹ تماس بگیرند .

کد بورسی ( کد بورس ) - دریافت کد بورسی رایگان و غیر حضوری

 

67 پاسخ به “دریافت کد بورسی”

 1. با سلام . من خودم كد معاملاتي آنلاين دارم و ميخواهم براي يكي از اعضاي خانواده كد آنلاين بگيرم . ولي مدرك ديپلم ندارد . راهي وجود داره كه بتوان كد آنلاين گرفت؟ باتشكر

  1. سلام دوست عزیر . برای معاملات آنلاین نیاز به مدرک تحصیلی ( حداقل دیپلم ) است . ولی برای گرفتن کد بورسی نیازی به مدرک تحصیلی نیست . شما می توانید برای ایشان از طریق لینک موجود دریافت آنلاین کد بورسی کد بورسی بگیرید و معاملات ایشان را از طریق یکی از دفاتر کارگزاری به صورت درخواست کتبی و یا اینترنتی انجام دهید .

 2. سلام .
  اینجانب در حال حاضر مشتری یکی از کارگزاری های دیگر هستم .برای استفاده از کار گزاری فارابی آیا باید کار گزاری خود را تغییر بدهم و یا اینکه کد بورسی جدید در کارگزاری شما بگیرم.اگر باید کارگزاری خودرا تغییر بدهم لطفا راهنمایی فرمایید.با تشکر

  1. با سلام .
   برای تغییر کارگزاری نیاز به دریافت کد بورسی مجدد ندارید . در حین ثبت نام ، در قسمت مربوطه ، کد بورسی خود را وارد کنید و ثبت نام را تکمیل کنید .
   شما می توانید در یک زمان نزد چند کارگزاری حساب فعال داشته باشید .
   اگر سهامی دارید که می خواهید از طریق پنل ما خرید و فروششان را انجام دهید ، باید تصویر برگه سهم خود را در پنل فارابیکسو و در قسمت درخواست ها ، گزینه تغییر کارگزار ناظر آپلود کنید .

 3. سلام
  اگر رئیس هیئت مدیره شرکت کد بورس داشته باشد
  میتواند اسناد خزانه دریافتی شرکت خود را عرضه کند ویا اینکه حتما باید شرکت کد بورس داشته باشد
  با تشکر

  1. سلام . اسناد خزانه به شخص حقیقی یا حقوقی تعلق می گیرد .
   در زمان ارائه خدمت به سازمان یا ارگان مورد نظر ، از شما تقاضای کد بورسی می شود . چنانچه کد بورسی شرکت را ارائه داده باشید اوراق در وجه شرکت صادر می شود و قابلیت خرید و فروش برای شرکت خواهد بود و وجه اوراق نیز به حساب شرکت واریز خواهد شد .
   چنانچه اوراق به نام شخص صادر شود ، قابلیت خرید و فروش و تخصیص وجه نقد برای شخص خواهد بود .

  2. کد بورسی شرکت و شخص حقیقی اختلاف کاربردی چندانی ندارند .
   اما اسنادی که به کد خاصی ( حقیقی یا حقوقی ) تخصیص داده شده باشند ، فقط از طریق همان کد قابل معامله هستند .
   در صورتی که می خواهید اسناد به نام خودتان صادر شود ، در زمان استعلام ها یا ارایه کد بورسی به کارفرما ، می توناید کد بورسی شخصی ارائه دهید

  3. سلام . اسناد خزانه به شخص حقیقی یا حقوقی تعلق می گیرد .
   در زمان ارائه خدمت به سازمان یا ارگان مورد نظر ، از شما تقاضای کد بورسی می شود . چنانچه کد بورسی شرکت را ارائه داده باشید اوراق در وجه شرکت صادر می شود و قابلیت خرید و فروش برای شرکت خواهد بود و وجه اوراق نیز به حساب شرکت واریز خواهد شد .
   چنانچه اوراق به نام شخص صادر شود ، قابلیت خرید و فروش و تخصیص وجه نقد برای شخص خواهد بود

 4. درود
  روش گرفتن کد بورسی جهت یک شرکت به چه صورت میباشد
  همکارانتان می گویند ثبت نام کنید ولی اطلاعات شخصی را میخواهد نه اطلاعات شخص حقوقی را لذا برای ثبت نام دچار ابهام شدم

 5. سلام قدم اول برای ورود به بورس وخریدوفروش چیست من تا کنون هیچ اطلاعاتی از بورس نداشتم واکنون میخام ازمبلغ ناچیزی شروع وخرید وفروش کنم لطفا راهنمایی کنین ممنونم

  1. قدم اول دریافت کد بورسی و ثبت نام در سامانه کارگزاری است .
   ثبت نام در سایت http://www.kargozari.org
   ثبت نام در سامانه سجام
   مراجعه به یکی از دفاتر کارگزاری فارابی در شهر محل اقامت و یا استفاده از خدمت بیکسو پیک در چند شهر کشور

   مشاهده ویدئو های آموزشی در قیمت آموزش سایت http://www.kargozari.org

 6. سلام برای دریافت کد بورسی آفلاین وکد کاربری و رمز عبور برای افراد کمتر از۱۶سال، بعد ازثبت نام در سجام وثبت نام در سایت کارگزاری فارابی چه باید بکنیم؟

  1. سلام .
   برای افراد زیر ۱۸ سال، برای احراز هویت باید نماینده قانونی وی همراه با مدارک شناسایی هر دو نفر به یکی از شعب کارگزاری فارابی مراجعه نماید .

 7. سلام خسته نباشید اگر کسی کد بورسی نام کاربری ورمز را برای سبدگردانی داشته باشد میتواند کلاهبرداری کند مثل اینکه پول را خارج کند یا حساب بانکی را تغییر دهد باتشکر

  1. سلام . خیر . البته سبدگردان قانونی نیاز به نام کاربری و کلمه عبور ندارد . اما در مواردی که افراد نام کاربری و کلمه عبور خود را در اختیار شخص دیگری قرار می دهند تا با حساب آنها خرید و فروش کند، طبق قانون واریز وجه فقط به حساب صاحب کد بورسی واریز می شود ( در کارگزاری فارابی اینگونه است ) .
   در مورد تغییر حساب بانکی، تنها خود شخص می توناد شماره حساب را تغییر دهد، آن هم تنها به حساب دیگیری به نام خودش و نه شخص دیگر

 8. سلام، چرا در بخش ثبت نام انلاین در قسمت احراز هویت گزینه ی «پیک» وجود نداره؟ من تهران هستم و حتی در زیر بخش تهران هم گزینه «پیک» وجود نداره.

 9. با سلام، من بعد از انجام مراحل ثبت نام و احراز هویت در مهر ۹۸ متاسفانه هنوز کد بورسی دریافت نکرده ام. البته چند روز پیش هم با ایمیل تقاضا دادم ولی جوابی نیامده. ضمنا دو ماه است که بخاطر کرونا در خارج از ایران گیر کرده ام و در نتیجه امکان مراجعه حضوری را هم ندارم. از راهنمایی شما ممنون خواهم شد.

 10. سلام برای دریافت کد بورسی باید حضوری بریم به دفاتر یا غیر حضوری ؟من گیج شدم؟ الان ثبت نام کردم کد رهگیری دارم باید چجوری کد بورسی بگیرم؟

 11. با سلام کدبورسی من اومده اما نام کاربری و پسورد که در خدمات فارابی درخواست میدم نوشته مغایرتی در درج اطلاعات هست و به شعب مراجعه کنید به شعب دسترسی ندارم چه کنم؟

 12. با سلام. من در تاریخ ۳۰فروردین در یکی از دفاتر پستی برای دریافت کد بورسی ثبت نام کردم. ولی هنوز کد برای من ارسال نشده است. چه مدت زمان برای دریافت کد بورسی لازم است؟

 13. درود بر شما
  بنده حدودا تابستان ۹۷ کد بورسی از سامانه سجام و شرکت سپرده گذاری مرکزی گرفتم و در دفاتر پیشخوان احراز هویت شدم بعد از مدتی یه کد ک از حروف و عدد بود برام مسیج شد .حالا من میخوام معامله در بورس انجام بدم باید چیکار کنم در محل زندگی من هم بابلسر کارگزاری فارابی شعبه دارد اما فعلا خدمات حضوری ندارد بعلت کرونا …لطفا راهنماییم کنید ….ضمنا تو هیچ کارگذاری ثبت نام نکردم فقط کد سجام دارم

  1. سلام . از طریق گزینه دریافت کد بورسی در صفحه اول سایت ثبت نام کد بورسی رو انجام بدید و سپس به یکی از دفاتر پیشخوان منتخب کارگزاری فارابی در بابلسر مراجعه نمایید .
   دفاتر منتخب کارگزاری فارابی در بابلسر : ۱ – خیابان امام مقابل پاساژ صادق نژاد (روبروی مخابرات قدیم ) ۲ – بلوار شريفي بين شريفی ۱۴و۱۶

 14. سلام. بنده براي دريافت آنلاين بورسي ثبت نام كرده ام. ثبت نام سجام را هم انجام داده ام. كد ۱۰ رقمي سجام هم دريافته شده است. در مرحله ثبت نام سجام نام كارگزاري فارابي را ندادم و كارگزاري ديگري انتخاب كردم. الان ميخوام انلاين فارابي رو فعال كنم . مشكلي ايجاد نميشه كه؟
  بعلاوه اينكه براي اقدام چكار بايد بكنم؟ و مدت زمان دريافت انلاين چقدر طول ميكشه تو فارابي؟ مراحلش چيه؟

  1. اولین کار اینه که در صفحه اول سایت ما ، ثبت نام کد بورسی رو انجام بدید . با توجه به اینکه کد بورسی دارید، زمان چندانی لازم نیست . فقط کافیه پس از ثبت نام به یکی از شعب ما و یا دفاتر منتخب پیشخوان مراجعه کنید .

 15. با سلام ، من با کد پیگیری ۱۰ سجام در بانک شهر احراز هویت سجامم تکمیل شد ولی کد بورسی دریافت نکردم و نمیدونم مرحله بعدی باید چیکار کنم و یا کجا برم

  1. اولین کار اینه که در صفحه اول سایت ما ، ثبت نام کد بورسی رو انجام بدید پس از ثبت نام به یکی از شعب ما و یا دفاتر منتخب پیشخوان مراجعه کنید .

 16. سلام . من در سجام ثبت نام کردم و مراحل احراز هویت رو در بانک شهر انجام دادم و فرمهای مربوطه رو هم امضا کردم. دوستان گفتند مرحله بعد رفتن به کارگزاری هست . آیا مراجعه به کارگزاری بایستی حضوری باشه ؟ یا من میتونم ثبت نام غیر حضوری داشته باشم ؟ لطفا راهنمایی بفرمائید. متشکرم

  1. در صفحه اول سایت ما ، ثبت نام کد بورسی رو انجام بدید . برای احراز هویت باید به یکی از دفاتر پیشخوان منتخب و یا شعب ما مراجعه کنید . (( احراز هویت فقط به صورت حضوری انجام میشه ))

 17. درود بر شما .الان حدود دو هفته است کد بورسی و گرفتم اما هیچ کاری نمیتونم انجام بدم از لحاظ شارژ حساب و خرید و فروش

 18. سلام و وقت بخیر. کد بورسی برای من امروز فرستاده شده است. وقتی میخواهم پرداخت انجام ندهد این پیغام می آید: اطلاعات حساب شما نزد کارگزاری تعریف نشده است.
  برای رفع این خطا باید چکاری انجام داد؟ ممنون

 19. سلام. من در سجام ثبت نام کردم. احراز هویت را در دفترپیشخوان انجام دادم. به صورت آنلاین در فارابی ثبت نام کردم. در دفتر پیشخوان هم فرم های مربوط به فارابی را امضا کردم. نام کاربری و پسورد فارابی هم برایم ارسال شد ولی موقع پرداخت اینترنتی در فارابیکسو خطای “شماره حساب شما ثبت نشده” میآید در حالی که در قسمت دیگری میتوانم شماره حسابم را مشاهده کنم.
  شماره پشتیبانی هم اشغال است. چه کنم؟

 20. سلام
  من اصل شناسنامه ام در دسترسم نیست اما کپی شناسنامه و اصل کارت ملی رو دارم
  با این مدارک می اونم احراز هویت بشم
  احراز هویت با پیک هنوز فعاله؟

 21. سلام من روز دوشنبه ۸ اردیبهشت از کارگزاری فارابی ثبت نام نهایی کردم و کدمعاملاتی هم دریافت کردم ولی تا امروز نام کاربری و رمز عبور رو دریافت نکردم چیکار کنم؟

 22. سلام من ۷روز احراز هویت شدم اما کد بورسیم نیومده دانشجو هستم اما مدارکی نبردم ونخواستن و بار گزاری نکردم و اینکه ازمونش و جواب ندادم در دفتر پیشخوان حالا باید چکارکنم ؟

 23. با سلام. بنده ۱۵ روز پیش در دفاتر پیشخوان برای کارگزاری فارابی احراز هویت شده ام ولی متاسفانه رمز عبور و نام کاربری برای من نیامده است

 24. سلام من نزدیک یک ماه میشه که احراز هویت شدم ولی فعلا پیامی نیومده با کارگزاری هم تماس گرفتم ولی جواب درستی نمیدن الان نمیدونم چیکارکنم

 25. سلام من ثبت‌نام سجام و کا رگزاری رو انجام دادم کد بورسی برای من اومده اما هنوز نام کاربری و رمز عبور واسم نيومده الان ده روزه میخواستم بدونم کی برام ارسال میشه. ممنون

 26. سلام خسته نباشید بنده در کارگزاری فارابی ثبت نام کردم کد معاملاتی اومد بعدش نام کاربری و رمز عبور هم اومد در سامانه فارابی فارابیکسو ورود میکنم . سوالم اینه برام کد بورسی میاد خرید و فروش انجام میدم یا همون نام کاربری منو کارگزاری میشناسه

 27. سلام من کد بورسی افلاین دریافت کردم اگر بخواهم انلاین معاملات انجام بدهم حتما باید به کارگزاری مراجعه کنم یا اینترنتی هم میشود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *