2

مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق جهش فارابی

مدیریت حرفه‌ای دارایی
کسب بازدهی بیشتر از شاخص
کسب بازدهی بیشتر از شاخص

مناسب برای سرمایه‌گذاری پرریسک و کم‌ریسک

 

آماده دریافت سود بیش از ۳۵۰۰۰ درصدی هستید؟!

مدیریت دارایی فارابی با بازدهی بیش از ۲۴۰۰۰ درصدی طی ۱۴ سال اخیر، عملکردی بسیار بهتر از تمام بازارها داشته؛ بنابراین با توجه به اهرم ۱.۵ صندوق جهش، امکان کسب بازدهی بیش از ۳۵۰۰۰ درصدی برای سرمایه‌گذاران فراهم شده است! شما می‌توانید با تقسیم سرمایه خود بین واحدهای عادی و ممتاز، در رشدهای بازار از سود بالاتری بهره‌مند شوید و در زمان اصلاح، ریسک دارایی‌تان را مدیریت کنید.

 

 

تفاوت واحدهای عادی و ممتاز صندوق اهرمی جهش

 

 

 

 

 

 

 

 

سوالات متداول

صندوق اهرمی نوع جدیدی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری است که با تقسیم دارایی‌ها در واحدهای عادی (کم‌ریسک) و ممتاز (پرریسک) امکان مدیریت ریسک پرتفوی و کسب بازدهی بالایی را فراهم می‌کند.

صندوق‌های اهرمی با سرمایه‌گذاری در بهترین ابزارهای مالی مانند سهام، حق‌تقدم و قراردادهای اختیار معامله، امکان کسب سود بالا در رشدهای بورس را برای واحدهای ممتاز فراهم می‌کنند. با خرید واحدهای ممتاز صندوق جهش بدون دریافت اعتبار، به‌صورت اهرمی از رشدهای بازار بهره‌مند می‌شوید. واحدهای عادی صندوق اهرمی جـهش نیز با تضمین سود مشخصی در بازه ۲۴ تا ۳۰ درصدی، امکان سرمایه‌گذاری با ریسک کنترل‌شده را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند.

واحدهای ممتاز صندوق جهش با توجه به ماهیت اهرمی آن‌ها، در بازار مثبت با سرعت بیشتری رشد می‌کنند؛ بنابراین بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری پرریسک و با بازدهی بالا به‌شمار می‌روند. واحدهای ممتاز از نوع قابل‌معامله (ETF) هستند و به‌راحتی می‌توانید با جستجوی نماد «جهش» در سامانه معاملات آنلاین تمامی کارگزاری‌ها،‌ واحدهای آن را خریداری کنید. در مقابل، واحدهای عادی صندوق جهش ماهیت بدون ریسک دارند و بازدهی سالانه ۲۴ تا ۳۰ درصدی را نصیب سرمایه‌گذاران می‌کنند.

با سرمایه‌گذاری در صندوق جهش فارابی، سود شما در رشدهای بازار با سرعت بیشتری افزایش می‌یابد و در زمان اصلاح بازار، ریسک دارایی‌تان مدیریت می‌شود؛ بنابراین صندوق اهرمی جهـش فارابی برای تمامی سرمایه‌گذاران با درجه ریسک‌پذیری کم و زیاد مناسب است. اگر به دنبال استفاده حداکثری از روز‌های مثبت بازار هستید و می‌خواهید در اصلاح‌ بازار نیز بخشی از سرمایه خود را بیمه کنید، این صندوق برای شما مناسب است.

از ۲۳ خردادماه، پذیره‌نویسی واحدهای ممتاز صندوق جهش انجام می‌شود. این واحدها از نوع قابل‌معامله (ETF) هستند و متقاضیان می‌توانند با جستجوی نماد «جهش» در سامانه معاملات آنلاین تمامی کارگزاری‌ها نسبت به خرید واحدها اقدام کنند. لازم به ذکر است، سرمایه‌گذاران برای خرید این واحدها باید تعهدنامه مربوط به معاملات صندوق‌های اهرمی را تایید کنند. جهت آشنایی با نحوه تایید تعهدنامه مذکور به این لینک مراجعه کنید. پس از اتمام پذیره‌نویسی واحدهای ممتاز، پذیره‌نویسی واحدهای عادی صندوق جـهش فارابی انجام می‌شود. متقاضیان می‌توانند از طریق فارابی‌زون (سامانه یکپارچه خدمات فارابی) نسبت به سرمایه‌گذاری در واحدهای عادی جهش فارابی اقدام کنند.

همه صندوق‌های سرمایه‌گذاری از جمله صندوق قابل معامله جهش فارابی، تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کنند.

بله، اگر تاکنون نسبت به دریافت کد بورسی اقدام نکرده‌اید، می‌توانید از طریق کارگزاری‌های معتبر، کد بورسی خود را دریافت کرده و در پذیره‌نویسی صندوق اهرمی جهش شرکت کنید.

در مرحله پذیره‌نویسی حداقل میزان سرمایه‌گذاری در واحدهای عادی صندوق جـهش فارابی یک واحد معادل ۱۰۰۰ تومان است و محدودیتی هم برای خرید هر کد حقیقی یا حقوقی وجود ندارد. همچنین حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در واحدهای قابل معامله (ETF) ممتاز جهش ۱۰۰ واحد معادل ۱۰۰ هزار تومان است و محدودیتی نیز برای میزان خرید واحدهای ممتاز اعلام نشده است.

خرید واحدهای ممتاز صندوق جـهش با توجه به قابل‌معامله(ETF) بودن آن، از طریق سامانه معاملات آنلاین تمامی کارگزاری‌ها امکان‌پذیر است. سرمایه‌گذاران برای خرید این واحدها باید تعهدنامه مربوط به معاملات صندوق‌های اهرمی را تایید کنند. جهت آشنایی با نحوه تایید تعهدنامه مذکور به این لینک مراجعه کنید. همچنین خرید واحدهای عادی این صندوق که به‌صورت صدور و ابطالی است، با ورود به فارابی‌زون (سامانه یکپارچه خدمات فارابی) و تکمیل ثبت‌نام انجام می‌شود.