سيمان‌هگمتان‌ (سهگمت)

#سهگمت

شرکت سیمان هگمتان توان تولید یک میلیون تن کلینکر و سیمان را دارد که نیمی ازان را نیز صادر می کند. این شرکت که سال مالی آن منتهی به دی ماه است ۵۰۲٫۹ میلیارد ريال سرمایه اسمی دارد.

این سیمانی ۹۴۰ میلیارد ريال دارایی جاری بر اساس ترازنامه ۳ ماهه منتهی به فروردین ۱۳۹۷ ثبت کرده و در مقابل ۱۳۶۰ میلیارد ريال بدهی جاری دارد.

بدهی بانکی ۷۸۷ میلیارد ريالی شرکت اصلی تماما ريالی است اما زیر مجموعه شرکت سیمان نهاوند است که بدهی ارزی دارد و به دلیل هزینه مالی سنگین زیان ده است.

در سال مالی گذشته شرکت اصلی یعنی سهگمت ۱٫۵ میلیون تن محصول فروخت اما در تلفیق مجموع فروش به ۲٫۶۵ میلیون تن رسید.

در سال مالی اخیر در تلفیق این شرکت ۲۴۹۱ میلیارد ريال فروش ۳۹۰ میلیارد ريال سود عملیاتی، ۳۴۴ میلیارد ريال هزینه مالی و ۱۸۷ میلیارد ريال سود تلفیقی ساخت.

شرکت اصلی ۱۴۰۸ میلیارد ريال فروش، ۳۲۴ میلیارد ريال سود عملیاتی و ۱۷۴ میلیارد ريال هزینه مالی داشته که دست آخر به ۲۲۷ میلیارد ريال سود خالص رسیده است.

مشاهده می گردد که شرکت زیر مجموعه در بخش عملیاتی سود مناسبی ندارد و به سبب هزینه مالی سنگین، سود تلفیقی را نسبت به شرکت اصلی پایین می کشد.

هرگونه تحول مثبت (خصوصا در خصوص ماده ۲۰ موانع تولید جهت سیمان نهاوند) می تواند باعث بهبود سود شرکت نهاوند شود به شکلی که سود تلفیقی به سود شرکت اصلی و فراتر ازان برسد.

هگمتان در گزارش سه ماهه منتهی به فروردین به دلیل هزینه مالی ۵۰ میلیارد ريالی عملا به سود نرسیده اما گزارش ماهانه اردیبهشت به لحاظ مبلغ فروش یک رشد نسبتا مناسب را نشان می دهد و شرکت در این ماه بیش از ۱۱۵ هزار تن سیمان فروخته که آمار مطلوبی است.

ازان جهت که اخبار خوبی از صنعت سیمان به گوش می رسد و سهگمت در سال قبلی ۴۵۲ ريال در شرکت اصلی سود ساخته بنابراین امیدواری های فراهم است که سال جاری شرایط بهبود یابد.

*لذا توصیه می کنم تحلیلگران بنیادی با توجه به نکات مثبت و منفی در سیمان نهاوند و خصوصا بررسی جمیع جوانب در خصوص بدهی بانکی ارزی نهاوند و ماده ۲۰ قانون رفع موانع، نسبت به تحلیل این سهم اقدام کنند.
هلالات

تاریخ:۱۳۹۷/۰۳/۱۲

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در کارگزاری فارابی

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

سيمان‌هگمتان‌ (سهگمت) سيمان‌هگمتان‌ (سهگمت) سيمان‌هگمتان‌ (سهگمت) سيمان‌هگمتان‌ (سهگمت) سيمان‌هگمتان‌ (سهگمت) سيمان‌هگمتان‌ (سهگمت) سيمان‌هگمتان‌ (سهگمت) سيمان‌هگمتان‌ (سهگمت)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *