توسعه معدني و صنعتي صبانور (كنور)

#کنور

شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور در سال ۹۶ موفق شد ۹۱۶ هزار تن کنسانتره، ۱۰۶٫۴ هزار تن گندله و ۲۰ هزار تن دانه بندی بفروشد و به رقم فروش کل ۲۷۹۰ میلیارد ريال برسد.

سال جاری این شرکت تحولی مهم را تجربه می کند. راه اندازی خط تولید گندله و رشد تدریجی مقدار تولید و بهبود نرخ های فروش کنور را به شرایط بهتری خواهد رساند.

در عملکرد سه ماهه ۲۸۳,۵۴۰ تن کنسانتره و ۴۴,۰۷۵ تن گندله به فروش رسیده البته مقدار تولید گندله در سه ماهه ۵۰,۹۶۴ تن بوده و مقدار تولید خرداد ماه ۱۹,۱۵۴ تن بوده است.

نرخ فروش نیز صعودی است به شکلی که نرخ کنسانتره در خرداد ۳۴۱۳ هزار ريال بوده که ۲۶درصد از ۲ ماه قبلی بالاتر است و گندله نیز ۷٫۵درصد رشد نرخ فروش را تجربه کرده است.

برای شرکت های معدنی عمدتا افزایش نرخ بیشترین تاثیر مثبت را دارد چون رشد هزینه ها با شیب بسیار ملایم تری رشد می کند ازین جهت می توان گفت چه به لحاظ مقدار و چه به لحاظ نرخ وضعیت کنور بهبود یافته است اما مهمترین رویداد برای کنور آزاد سازی نرخ دلار و در واقع توافقی شدن نرخ ارز است.

با توجه به اینکه تمام فروش شرکت بر مبنای دلار است و هزینه ها تقریبا ريالی است. بهای تمام شده گندله در حالی حدود ۲۰۰هزار تومان است که نرخ فروش آن به طور میانگین طی سال جاری ۵۰۰ هزار تومان با فرض عدم آزادسازی نرخ دلار خواهد بود.

بر این اساس سود سال جاری کنور به شرط تحقق ۴۲۰هزار تن گندله ۶۵۰ ريال است و برای سال ۹۸ نیز رشد تولید گندله و رشد سود خالص ادامه می یابد.

کنور در روزهای قبل رشد قیمتی خوبی داشته و در کنار سهم های همگروه توانسته بازدهی معقولی را تجربه کند اما هرگونه خبر مثبت در خصوص آزادسازی نرخ دلار بیشترین اثر مثبت روانی و واقعی را بر کنور دارد.
هلالات

تاریخ:۱۳۹۷/۰۴/۱۰

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

توسعه معدني و صنعتي صبانور (كنور) توسعه معدني و صنعتي صبانور (كنور) توسعه معدني و صنعتي صبانور (كنور) توسعه معدني و صنعتي صبانور (كنور) توسعه معدني و صنعتي صبانور (كنور) توسعه معدني و صنعتي صبانور (كنور) توسعه معدني و صنعتي صبانور (كنور)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *