#دلار

یکی از جذاب ترین تفریحات تصمیم گیران اقتصادی کشورمان در حال حاضر تعیین نرخ دلار است به شکلی که هر زمان دور هم جمع شوند، در خصوص نرخ دلار تصمیمی جدید اتخاذ می کنند اما این تصمیمات ۲ ویژگی خاص دارد:

۱) به صورت شفاف اعلام نمی شود و جزئیات آن هم افشا نمی شود.
۲) اساسا هیچگاه تصمیمات گرفته شده، اجرا نمی شود.

در هر حال دولت و مجلس جلسه مشترکی داشته اند که شایعاتی در خصوص تعیین نرخ دلار ۵۰۰۰ تومان به جای ۴۲۰۰ تومان مطرح شده که نماینده مجلس آنرا اعلام نموده است همچنین بحث دیگری در مورد دو نرخی شدن ارز هم مطرح است که گویا تصویب شده اما از جزئیات آن خبری نداریم.

سوال اصلی این است که چرا دلار ۵۰۰۰ تومان؟ چرا ۵۲۰۰ نه؟ چرا ۴۸۰۰ نه؟

مادامی که مکانیزم بازار را کنار بگذاریم و بخواهیم از خودمان نرخ بدهیم، قطعا نتیجه مثبتی حاصل نمی شود. اصرار دولت و مجلس برای تعیین نرخی که اساسا هیچ مبنای محاسباتی ندارد، اشکال اصلی کار است. به نظر می رسد تعیین ارز ۵۰۰۰ تومانی بسیار بدتر از ۴۲۰۰ باشد ازین جهت که نرخ دستوری هر عددی باشد چون مبتنی بر بازار نیست، نارسایی دارد و همچنین آقای روحانی در جلسه با مدیران واحدهای تولیدی گفته بود خیالتان راحت، بروید با ارز ۴۲۰۰ تومانی وام بگیرید، نهایتا تا پایان سال به اندازه تورم ۹٫۶درصدی رشد می کند لذا تعیین نرخ ۵۰۰۰ تومانی به این معناست که حتی ۱درصد هم نباید به حرف دولت اعتماد کرد و بازخورد خوبی برای اقتصاد ندارد.
هلالات

تاریخ:۱۳۹۷/۰۴/۱۲

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید

دلار دلار دلار دلار دلار دلار دلار ر دلار دلار دلار دلار دلار دلار دلار دلار دلار دلار دلار دلار دلار دلار دلار دلار دلار دلار دلار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *