تحولات مثبت سودآوری به دنبال تصمیمات جدید ارزی

تصویب سیاست های ارزی جدید که منجر به معاملات ارز در بازار ثانویه و کشف قیمت واقعی آن در جریان عرضه و تقاضا است باعث شد تا یکی از مهمترین دغدغه ها و ابهامات بازار سرمایه برطرف شود و صنایع صادرات محور که سهم قابل توجهی از بازار سرمایه را در اختیار دارند هفته گذشته با رشد قیمت کام سهامداران را شیرین کنند.

ابوالقاسم آقادوست در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در خصوص شفاف شدن سیاست های ارزی دولت و کشف قیمت واقعی آن در جریان عرضه و تقاضا گفت: سیاست های ارزی جدید دولت به طور قطع خبرهای خوبی برای بازار سرمایه به همراه خواهد داشت، هرچند که بخشی از اثرات مثبت این خبر توسط بازار سرمایه پیش خور شد اما به طور کلی می تواند در بلند مدت بازار سرمایه را متحول کند و حاشیه سود شرکت های صادرات محور را افزایش دهد.

مشاور مدیرعامل شرکت کارگزاری سهم آشنا روی خوش بازار سرمایه به سیاست های جدید ارزی دولت را مورد توجه قرار داد و گفت: بازار ثانویه ارزی در ابتدای راه است و روند اجرای کامل این سیاست ها ابهاماتی دارد که باید مرحله به مرحله شود اما مهم تصمیم اولیه بود که باعث حذف قیمت های کنترلی و دستوری شده و نرخ ها را واقعی می کند.

وی بازار ثانویه ارزی شفاف را برای صنایع صادرات محور بسیار مفید دانست و افزود: این گروه ها از این به بعد ارز صادراتی خود را در بازار ثانویه به فروش می رسانند و با توجه به قیمت های مورد معامله در این بازار، افزایش حاشیه سود این گروه ها قابل پیش بینی است.

آقادوست رشد قیمت سهام گروه های فلزی، معدنی و پتروپالایشی را متاثر از موضوع فوق دانست و تصریح کرد: بازارهای رقیب مثل دلار، سکه، طلا و خودرو در ماه های گذشته رشد های پرسرعتی داشتند و به نظر میرسد پتانسیلی برای تداوم صعود قیمت ها ندارند به همین دلیل در شرایط فعلی بازار سهام بهترین گزینه برای سرمایه گذاری است چراکه بازدهی این بازار نسبت به سایر بازارهای موازی کمتر بوده و از رشد جا مانده است.

این کارشناس بازار سرمایه پتانسیل بالای بورس برای رشد را مورد توجه قرار داد و افزود: همچنین به نظر می رسد عزم و اراده رییس دولت، تیم اقتصادی و سران سه قوه حمایت از بازار سرمایه به عنوان بازاری مولد است تا با جذب نقدینگی ها در این مسیر ، سرمایه های سرگردان به بخش تولید کشور تزریق شوند.

آقادوست با تاکید بر اینکه بازار سرمایه در ابتدای مسیر صعودی خود قرار دارد، افزود: صنایع بورسی خود را برای صعودی با ثبات و ادامه دار آماده می کنند؛ چراکه از لحاظ بازدهی از سایر بازارها عقب مانده و فرصت زیادی برای رشد دارند.

این کارگزار بازار سرمایه آغاز فصل صعودی بازار سرمایه را مورد توجه قرار داد و به سرمایه گذاران این بازار توصیه کرد: به دور از هیجان و تبعیت از صف های خرید و فروش در بازار حرکت کنند.

آقادوست به ورود حجم قابل توجهی نقدینگی های جدید در بازار سرمایه اشاره کرد و اظهار داشت: صندوق های سرمایه گذاری بهترین گزینه برای سرمایه گذاران غیر حرفه ای است تا نقدینگی های خود را با خرید واحد صندوق های سرمایه گذاری در اختیار کارشناسان متخصص و خبره بازار بگذارند و ریسک سرمایه گذاری را به حداقل برسانند.

وی خرید سهام شرکت هایی که سود نقدی مناسبی دارند را گزینه مناسبی دانست و گفت: البته برخی از افراد تمایل دارند با ورود مستقیم به بازار، بازدهی بیشتر و سریعتری کسب کنند. این گروه نیز بهتر است سبدی از سهام شرکت های سودآور با شرایط بنیادی قوی تشکیل دهند و سهام گروه های پیشتاز بازار مثل پتروشیمی ها، فلزی و معدنی ها را خریداری کنند.

این کارشناس بازار سرمایه در خاتمه تاکید کرد: سرمایه گذاران حتما با کارشناسان خبره و مورد تایید سازمان بورس برای انتخاب سهام مشورت کنند و از معاملات هیجانی و سفته بازانه بپرهیزند.

تاریخ:۱۳۹۷/۰۵/۲۴

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

تحولات مثبت سودآوری به دنبال تصمیمات جدید ارزی تحولات مثبت سودآوری به دنبال تصمیمات جدید ارزی تحولات مثبت سودآوری به دنبال تصمیمات جدید ارزی تحولات مثبت سودآوری به دنبال تصمیمات جدید ارزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *