تداوم صعود آرام و منطقی بازار سرمایه

حمیدرضا مهرآور، گزارش های سه ماهه صنایع را برای سرمایه گذاران بازار سرمایه حاوی خبرهای مثبت دانست و گفت: زیرساخت های صنایع در چند ماه گذشته باعث شد تا اکثر شرکت ها در عملکرد سه ماهه با رشد تولید و فروش مواجه شوند.

مدیر عامل کارگزاری بانک سامان در گفت وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، با تاکید بر اینکه صنایع بورسی در گزارش های سه ماهه ابتدایی امسال با افزایش تولید و فروش مواجه بودند، تصریح کرد: اکثر صنایع همانند خودرو، پتروشیمی، پالایشی و صنایع بزرگ بازار در این مدت عملکردهای مثبت و قابل قبولی داشتند.

وی در خصوص پیش بینی آینده بازار سرمایه با تاکید بر حجم بالای نقدینگی آزاد در جامعه، اظهار داشت: با توجه به سرمایه های سرگردان جامعه نگرانی درباره آینده بازار سرمایه وجود ندارد اما به طور قطع باید برای این نقدینگی ها برنامه ریزی شود تا به صورت هدفمند به سمت فعالیت های تولیدی هدایت شوند.

این کارگزار بازار سرمایه تمرکز بیشتر مسولان را برای کانالیزه کردن سرمایه های مردمی مهم دانست و گفت: بازار سرمایه یکی از بهترین گزینه هایی است که می تواند منابع قابل توجه جامعه را جذب کند و نقش پررنگی در توسعه اقتصادی داشته باشد.

مهرآور با اشاره به اینکه جذب منابع در بازار سرمایه نه تنها آثار تورمی ندارد بلکه به رونق صنایع کمک می کند، ادامه داد: ورود سرمایه ها به بازارهایی مثل دلار، طلا ، سکه و مسکن مشکلات تورمی به همراه داشته و به اقتصاد ضربه می زند.

کارشناس بازار سرمایه اشباع بازارهای فوق را مورد توجه قرار داد و افزود: بازار سهام تنها بازار مفید برای اقتصاد کشور است و به همین دلیل همه ارکان مهم کشور مانند دولت، مجلس و نیروهای اقتصادی و سیاسی کشور در تلاش هستند تا منابع و سرمایه های سرگردان کشور به این بازار هدایت شوند.

مدیرعامل کارگزاری بانک سامان پیش بینی کرد روند حرکت بازار سرمایه با ثبات و بهبود بیشتری همراه می شود و بازار سرمایه با نگاه میان مدت و بلند مدت سود و بازدهی منطقی را برای سرمایه گذارانش به همراه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی اتفاق خوبی نیست، گفت: اما این اتفاق در همه اقتصادهای دنیا باعث رونق صادرات می شود.

به گفته مهرآور افزایش ارزش انواع ارز برای شرکت های صادرات محور به طور قطع اتفاق بسیار مثبتی است و شرکت های ارز آور که بخش قابل توجهی از بازار سرمایه را در اختیار دارند می توانند با رشد حاشیه سود مواجه شوند که برای سرمایه گذاران و سهامداران این گروه ها بازدهی خوبی به همراه دارد.

رییس هیات مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، درباره توصیه به سرمایه گذاران غیر حرفه ای و تازه وارد به بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه یک چاقوی دو لبه است. همان طور که می تواند سودآوری خوبی را برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد با انتخاب های اشتباه، غیر منطقی و هیجانی می تواند باعث ضرر و زیان شود.

وی با تاکید بر اینکه بادزهی منطقی در این بازار کسب سود آرام و متداوم است، اظهار داشت: سرمایه گذاران برای ورود به این بازار باید با شرکت های مشاور سرمایه گذاری و کارشناسان خبره مورد تایید سازمان بورس مشورت کنند و مراقب باشند در دام سفته بازان و افراد سودجو نیفتند.

مهرآور افزود: سرمایه گذاری از طریق صندوق های سرمایه گذاری برای افراد غیر حرفه ای بهترین گزینه است که می تواند ریسک سرمایه گذاری این گروه ها را به صفر برساند.

تاریخ:۱۳۹۷/۰۵/۲۴

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

تداوم صعود آرام و منطقی بازار سرمایه تداوم صعود آرام و منطقی بازار سرمایه تداوم صعود آرام و منطقی بازار سرمایه تداوم صعود آرام و منطقی بازار سرمایه تداوم صعود آرام و منطقی بازار سرمایه تداوم صعود آرام و منطقی بازار سرمایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *