پتروشيمي مبين (مبين) و پتروشيمي فجر (بفجر)

شرکت های پتروشیمی مبین و فجر تامین کننده خوراک واحدهای پتروشیمی همچون زاگرس هستند. برق، بخار، اکسیژن و انتقال گاز از محصولاتی است که شرکت های مورد اشاره تولید می کنند.

در گزارش ها آمده است:

👀 در سال ۱۳۹۷ شوراي رقابت فرمولي جديد براي محاسبه نرخ هاي يوتيلتي شرکت هاي مبين و فجر و بر مبناي ميانگين وزني نرخ برگشت سرمايه شرکتهاي مصرف کننده يوتيلتي اعلام نموده که نکات زير در خصوص آن اعلام مي گردد:

الف-دستورالعمل مذکور صرفاً چارچوب قيمت گذاري سرويسهاي جانبي (يوتيليتي) را مشخص نموده و صدور رأي در خصوص قيمت¬ها منوط به بررسي و محاسبه فرمول دستورالعمل مذکور توسط شرکت ملي صنايع پتروشيمي و تعيين و اعلام قيمت فروش هر کدام از سرويسهاي جانبي توسط آن شرکت مي باشد .

ب-عامل تعيين کننده در فرمول قيمت گذاري، ميانگين وزني بازده دارايي هاي مولد شرکتهاي پتروشيمي مصرف کننده و فعال دربورس اوراق بهادارتهران و ارزش دارايي هاي مولد شرکت پتروشيمي مبين مي باشد.

ج-در سال هاي ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ فروش شرکت هاي پتروشيمي مصرف کننده بر مبناي ارز با نرخ آزاد بوده و عملاٌ تأثير نرخ ارز در قيمت سرويس هاي جانبي لحاظ خواهد شد .

د-مطابق صورت هاي مالي حسابرسي شده شرکت هاي پتروشيمي مصرف کننده و فعال در بورس اوراق بهادار تهران، ارزش دارايي هاي شرکت پتروشيمي مبين به مراتب بيشتر از ميانگين ارزش دارايي هاي شرکت هاي مذکور مي باشد و از طرفي ميانگين وزني بازده دارايي هاي شرکت هاي مذکور همواره بيشتر از بازده دارايي¬هاي شرکت پتروشيمي مبين بوده است.

با توجه به موضوعات مطروحه به نظر می رسد که شرایط تحقق سود در شرکت های پتروشیمی مصرف کننده منجر به تغییر نرخ فروش شرکت های پتروشیمی فجر و مبین گردیده و باید در انتظار شفاف سازی های لازم بود ازین جهت که داده های فعلی برای محاسبه دقیق نرخ ناکافی است و تنها می توان گفت اثر این رویداد برای #مبین و #بفجر مثبت و با اهمیت است.
تاریخ:۱۳۹۷/۰۵/۲۷

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

پتروشیمی مبین و پتروشیمی بفجر پتروشیمی مبین و پتروشیمی بفجر پتروشیمی مبین و پتروشیمی بفجر پتروشیمی مبین و پتروشیمی بفجر پتروشیمی مبین و پتروشیمی بفجر پتروشیمی مبین و پتروشیمی بفجر پتروشیمی مبین و پتروشیمی بفجر پتروشیمی مبین و پتروشیمی بفجر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *