سبد پیشنهادی هفته پایانی خرداد ماه ۹۶

در هفته گذشته بازاری کم رمق و منفی را شاهد بودیم و تقریبا صبر اکثر اهالی بازار به سر آمده است . نقدینگی از بازار رخت بربسته است و حجم معاملات بسار پایین است . شاخص کل نیز با ۷۲۹ واحد کاهش به کار خود در آخرین هفته کاری خرداد ماه پایان داد . تنها نکته مثبت در این بازار رقم واقعی شاخص است که ظاهرا در این هفته ، دستخوش معاملات بلوکی نشد و به ظاهر نیز سبز نبود .

سهام در بازار پایه اما کماکان خوب معامله می شوند و سهامداران عمده و برخی که ریسک معامله در این بازار را پذیرفته اند در بعضی نماد ها سودهای چند ده درصدی از این بازار برده اند .

در هفته پیش رو به مناسبت عید فطر دو روز تعطیل داریم که خود عاملی بر بی رمقی بازار خواد بود .

عرضه اولیه های سال ۱۳۹۶ :

بعد از مدت ها انتظار ، اولین عرضه اولیه در سال ۱۳۹۶ فردا اتفاق می افتد .#وپسا فردا در قیمت ۱۰۰۰ الی ۱۰۳۰ ریال به سهامداران به روش ثبت سفارش عرضه می شود . بر اساس بررسی های انجام شده قیمت تعادلی هر سهم حدود ۱۲۳۰ الی ۱۳۰۰ ریال است که می تواند در این بازار منفی ، بخش کوچکی از سبد سهام داران را سبز نگاه دارد .

تحلیل بنیادی وپسا

بررسی سهام پیشنهادی هفنه گذشته :

فاذر : در هفته گذشته نماد شرکت صنايع‌ آذرآب‌ (فاذر) برای خرید پیشنهاد شد و گفته شد در صورت عبور از محدوده ۳۳۰۰ ریال روند صعودی خود را آغاز خواهد کرد .

سهم کماکان در محدوده ۳۰۵۰ ریال در حال نوسان است و با توجه به جو کلی منفی حاکم بر بازار و کمبود نقدینگی ، کماکان گزینه میان مدت خوبی برای سرمایه گذاری می باشد .

سبد پیشنهادی هفته پایانی خرداد ماه ۹۶

در این هفته با توجه به شرایط بازار یک سهم برای بررسی و خرید پیشنهاد می شود :

در هفته گذشته نماد هایی از گروه های مختلف بازار با توجه به شرایط بنیادی خوب ، جهت بررسی معرفی شد .

از گروه قند و شکر ، كارخانجات‌ قند قزوين‌ (قزوين) پیشنهاد بررسی داده شد که با توجه به دو نکته که در ادامه توضیح داده خواهد شد ، پیشنهاد به ورود به این سهم در محدوده  ۳۰۰۰ ریال با حد ضرر  ۲۸۲۰ ریال را داریم .

۱- شرکت های قندی هر ساله موظف بودند تفاله چغندر قند دریافتی از کشاورزان را به آنها بازگردانند که امسال الزامی به بازگرداندن تفاله ها ندارند .

۲- سطح زیر کشت در استان قزوین افزایش یافته و روند چغندرگیری از قزوین، آذربایجان و کرمانشاه افزایش یافته است. حالا با کشت پاییزه، قزوین امیدوار به رشد ۴۴٫۵درصدی جذب چغندر است.

با توجه به نکات فوق ، شرکت های قندی و به ویژه ( قزوین ) پتانسیل تعدیل مثبت سنگین سود در سال ۹۶ را دارند و برای خرید توصیه می شوند .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *