گزارش هفتگی بازار بورس : بارش برف در ابتدای هفته باعث شد که سردی هوا به تالار معاملات نیز سرایت کند و شاهد معاملات کم حجم در اکثر گروه ها باشیم.

با مجوز سازمان بورس شرکت معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) به منظور تأمین بخشی از سرمايه در گردش و همچنین مشارکت در افزايش سرمايه شرکت سرمايه پذير نسبت به انتشار سه هزار میلیارد ريال اوراق اجاره اقدام می کند. (سنا)

در این هفته در گروه خودرويی معاملاتی اکثرا متعادل و منفی در جريان بود اما صف خرید سهم های چون ختوقا، خشرق و خپارس در روز های هفته چشم نوازی می کرد. معاون برنامه ريزی پارس خودرو خبر داد این شرکت از مرز تولید ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو عبور کرد و علاوه بر عبور از میزان تولید سال گذشته، رکورد جديدی را به ثبت رساند.
نماد تازه وارد زشگزا نیزبرای بار دوم به دلیل نوسان بیش از ۲۰ درصد متوقف شد و همانند دفعه قبل مدیران شرکت این رشد را ناشی از عرضه و تقاضای سهم دانستند و اعتقاد داشتند تغییر با دلیل و مهمی در صورت های مالی رخ نداده است.

نماد ثفارس از گروه ساختمانی، پس از برگزاري مجمع عمومي سالیانه تقسیم سود نقدي ۱۸۰ ريالی بازگشایی شد.

قیمت نفت در این هفته در بازارهای جهانی در محدوده ۷۰ دلار و با نوسانات محدودی همراه بود. در گوره شیمیایی، نماد شپارس که به دلیل رشد بیش از ۲۰ درصد متوقف شده بود؛ با رشد حدود ۷٫۵ درصدی مورد بازگشايی قرار گرفت.
در پايان معاملات، نماد ثاژن جهت برگزاري مجامع عادي سالیانه تصويب صورت هاي مالي و نماد والبر جهت برگزاري مجمع فوق العاده تصمیم گیري در خصوص افزايش سرمايه و اصلاح اساسنامه متوقف شدند.
در آخرین روز کاری هفته لغو شدن عرضه بلوکی ایران خودرو، شاهد قرمز پوش شدن گروه خودرویی و حتی تشکیل صف فروش در نمادهایی همچون خگستر و خودرو بودیم.

پیرامون معامله بلوکی ایران خودرو یک مقام مسئول توضیح داد:

یک شرکت خارجی قطعه ساز که با صنعت خودروی کره جنوبی مشغول به فعالیت است، در نظر داشت با خرید بلوک مدیریتی ایران خودرو، وارد صنعت خودرو در ایران شود.این شرکت در امارات تاسیس شده که علت عدم تایید صلاحیت آن توسط نهاد ناظر، ناشی از تازه تاسیس بودن شرکت و نبود صورتهای مالی چند ساله و در نتیجه، ایجاد ابهام در چند و چون خریدار بلوک است. بر همین اساس،سازمان بورس تصمیم به عدم تایید صلاحیت این خریدار خارجی گرفت و در مورد زمان بعدی یا لغو واگذاری این بلوک، ایران خودرو و زیرمجموعه های آن تصمیم گیری خواهند کرد.

شاخص کل در پایان این هفته در ارتفاع ۱۳۳,۹۸ واحدی قرار گرفت تا به نسبت به هفته قبل با کاهش ۱۴۰۰ واحدی مواجه شود.

منبع : وبلاگ کارگزاری فارابی

کد بورسی بگیرید

گزارش هفتگی بازار بورس گزارش هفتگی بازار بورس گزارش هفتگی بازار بورس گزارش هفتگی بازار بورس گزارش هفتگی بازار بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *