پتروشيمي فناوران (شفن)

#شفن

شرکت پتروشیمی فناوران در ۹ ماهه با فروش ۶۰۱ تن متانول صادراتی با نرخ ۱۱٫۹میلیون ريال و همچنین ۶۹هزار تن اسید استیک با نرخ ۱۶٫۸میلیون ريال توانست ۴۲۵۵ريال سود برای هر سهم بسازد و حاشیه سود ۵۲درصدی ثبت کند.

در مجموع ۱۲ ماه ۸۱۲هزار تن متانول با نرخ متوسط ۱۳٫۱میلیون ريال به فروش رسید همچنین ۸۵هزار تن اسید استیک با نرخ ۱۸٫۷میلیون ريال فروخته شد.

این شرکت قصد دارد ۸۶۵هزار تن متانول بفروشد اما ۸۱۲هزار تن متانول فروخت علی رغم آنکه ۸۶۸هزار تن تولید کرده بود که طبق برنامه شرکت است.

با وضعیت فعلی قاعدتا شرکت ۶۶۰میلیارد تومان سود ناخالص عملیاتی ساخته است که به معنای تحقق ۵۹۰ تومان eps است اما در یک سناریو منطقی تر این شرکت ۶۲۳ تومان eps محقق کرده است به هر حال سود محقق شده سال ۱۳۹۶ رقمی در همین حدود خواهد بود که ۳۰درصد بالاتر از پیشبینی شرکت است.

برای سال ۱۳۹۷ اگر فرض کنیم متانول به طور متوسط ۳۳۰ دلار و دلار ۵۰۰۰ تومان باشد، با توجه به موجودی متانولی که از سال ۹۶ به ۹۷ منتقل می شود این سهم ۸۶۰ تومان سود خواهد داشت که منطقی به نظر می رسد.

به دید بنیادی بعید است متانول جهانی زیر ۳۳۰ دلار برود خصوصا که همکنون ۳۶۵ دلار است و در نیمه دوم سال عموما متانول گران می شود.

ولید هلالات

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در کارگزاری فارابی

………………………………………………………………..
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

پتروشيمي فناوران (شفن) پتروشيمي فناوران (شفن) پتروشيمي فناوران (شفن) پتروشيمي فناوران (شفن) پتروشيمي فناوران (شفن) پتروشيمي فناوران (شفن) پتروشيمي فناوران (شفن)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *