پتروشيمي شازند (شاراك)

#شاراک

شرکت پتروشیمی اراک پیشبینی کرده بود که در سال جاری ۲۵۸۰میلیارد تومان فروش محقق گردد در حالی که ۲۸۹۲میلیارد تومان درآمد خلق کند که رشد ۱۲درصد نسبت به پیشبینی ها را نشان می دهد.

این شرکت سرمایه اسمی خود را ۶۰درصد از آورده افزایش داد و در آذر ۹۶ آنرا به ثبت رساند. همکنون سرمایه ۸۰۶۴میلیارد ريال است.

برای سال جاری ۴۲۹میلیارد تومان سود خالص پیشبینی کرده بود اما ببینیم چه تغییراتی حاصل شده است:

نرخ های فروش محقق شده نسبت به پیشبینی شده بالاتر است. به روز رسانی نشان می دهد که نرخ ها به طور متوسط با در نظر گرفتن وزن هر محصول در سبد محصولات رشد ۹درصد نسبت به بودجه داشته است.

ماده مصرفی این شرکت نفتا است. در شش ماه نخست آنرا ۱٫۴۳۲میلیون تومان در هر تن مصرف کرده و پیشبینی نموده که در شش ماه دوم این ماده با نرخ ۱٫۷۴۶میلیون تومان فرض شده است.

نرخ نفتا در شش ماه اول در بورس انرژی به طور متوسط با مقاصد داخلی ۱٫۳۴۴ بوده و در شش ماه دوم به ۱٫۸۲۴ رشد کرده است لذا اگر همین را به صورت مالی شاراک تعمیم دهیم هزینه مصرف نفتا برای شرکت طی سال ۱۳۹۶ با رشد ۸۳میلیارد تومانی همراه می شود.

مقدار تولید نیز توانسته نسبت به پیشبینی های شرکت رشد کند، لذا مقدار مصرف هم از پیشبینی ها طبعا بالاتر است لذا تصور می شود به جای ۹۵۲هزار تن نفتا، حدود ۱۰۱۵هزار تن مصرف شده باشد که باعث می شود مصرف ۱۰۷میلیارد تومان رشد کند.

لذا ۳۱۲ میلیارد تومان فروش رشد کرده و ۱۲۳میلیارد تومان سود ناخالص عملیاتی که معادل ۲۳ درصد سود عملیاتی پیشبینی شده است.

شاراک سهمی است که زوایای متعددی می توان آنرا تحلیل کرد. ترکیب محصولات متنوع و ضریب مصرف در هر کدام متفاوت است. بهترین الگوی تحلیلی این است که سعی کنید مقدار واقعی تولید، فروش و مصرف سال های قبل را ملاک قرار دهید.

نکته نهایی اینکه همکنون به دلیل سیاست های چین، قیمت پلیمرها رشد خوبی داشته و با دلار آزاد فعلی و ثبات نفت، فاصله بین محصول و ماده اولیه به بالاترین سطح رسیده است لذا اگر فرض کنیم شرایط فعلی تداوم یابد، ما باید منتظر یک رشد شارپ سود در شاراک باشیم.
ولید هلالات

تاریخ :۱۳۹۷/۰۱/۲۰

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در کارگزاری فارابی

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

پتروشيمي شازند (شاراك) پتروشيمي شازند (شاراك) پتروشيمي شازند (شاراك) پتروشيمي شازند (شاراك) پتروشيمي شازند (شاراك) پتروشيمي شازند (شاراك)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *