س. نفت و گاز و پتروشيمي تأمين (تاپيكو)

#تاپیکو

هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین که در آخرین گزارش ها سود هر سهم را ۲۴۶ريال اعلام کرده بود آنرا به ۲۰۰ ريال کاهش داد.

سود ۲۴۶ ريالی از چه محلی تامین شده بود؟

۱) سود حاصل از دریافت DPS زیر مجموعه ها که تکرار پذیر است، ۱۷۳۴ میلیارد تومان بود که در گزارش جدید به ۱۹۰۰ میلیارد ريال افزایش یافته است.

۲) سود حاصل از فروش سهام که تکرار پذیر نیست، ۵۴۰میلیارد تومان فرض شده بود اما طی ۱۱ ماه تنها ۲۶میلیارد تومان آن محقق شده است.

لذا باید بگوییم ۲۴۶ريال سود پیشبینی شده و ۲۰۰ ريال سود اعلامی در گزارش جدید جنس متفاوتی نسبت به هم دارند. سود ۲۴۶ريالی قابلیت تکرار نداشته اما کل سود ۲۰۰ ريالی قابلیت تکرار دارد و نسبت به گزارش قبلی سود سرمایه گذاری آن رشد کرده است.

یک نکته در خصوص تاپیکو، پالایشگاه ستاره خلیج فارس است. این پالایشگاه ۳۶۰هزار بشکه ای که از میعانات گازی استفاده می کند، محصولی همچون نفت کوره که سودآور نیست، تولید نمی کند و کل محصول آن از گازوئیل به بالا است لذا حاشیه سود آن بسیار بیشتر از سایر پالایشگاه ها خواهد بود در حالی که فروش سالانه آن در حد شپنا است.

فاز سوم این پالایشگاه تا پایان سال به بهره برداری می رسد اما نکته اینجاست که پالایشگاه مورد اشاره ۱۳هزار میلیارد تومان بدهی بانکی دارد!

هر ۱۰۰ تومان افزایش در نرخ یورو مبادلاتی، ۳۵۰میلیارد تومان زیان تسعیر ارز برای پالایشگاه خیج فارس به همراه دارد هرچند که اگر این پالایشگاه به بهره برداری کامل برسد ۸ میلیارد دلار در سال محصول تولید خواهد کرد که رقم با اهمیتی است.
ولید هلالات

تاریخ :۱۳۹۷/۰۲/۲۳

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در کارگزاری فارابی

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

س. نفت و گاز و پتروشيمي تأمين (تاپيكو) س. نفت و گاز و پتروشيمي تأمين (تاپيكو) س. نفت و گاز و پتروشيمي تأمين (تاپيكو) س. نفت و گاز و پتروشيمي تأمين (تاپيكو) س. نفت و گاز و پتروشيمي تأمين (تاپيكو) س. نفت و گاز و پتروشيمي تأمين (تاپيكو)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *