معادن‌ بافق‌ (كبافق)

#کبافق

شرکت معادن بافق تولید کننده کنسانتره سرب و روی است که با اجرای طرح توسعه توانسته مقدار تولید ۱۷٫۸۵۶ تنی خود را به ۲۰٫۶۳۷ تن برساند اما در مجموع انتظار این است که طی سال ۱۳۹۷ اگر مسائل فرعی تاثیری نگذارد، تولید به ۲۸٫۰۰۰ تن برسد.

شرکت برنامه تولید ۶۰۰۰ تن محصول برای هر دوره ۳ ماهه را برنامه ریزی کرده و در واقع امیدوار است که طی سال ۱۳۹۷ به ۲۴٫۰۰۰ تن تولید برسد.

با فرض اینکه بهای تمام شده به دلیل رشد هزینه های استخراج و سربار برای هر تن کنسانتره روی ۱۵٫۷ میلیون ريال و کنسانتره سرب ۱۲٫۵ میلیون ريال باشد، این شرکت به ۸۶۰ میلیارد ريال سود ناخالص عملیاتی می رسد.

با در نظر گرفتن افزایش هزینه های عمومی به میزان ۲۰درصد و تحقق ۲۴هزار تن محصول برای سال ۱۳۹۷ می توان امیدوار بود که ۷۳۰ میلیارد ريال سود خالص با سرمایه ۲۰۲٫۵ میلیارد ريالی محقق شود که معادل ۳۶۰۰ ريال هر سهم است.

در سال ۹۶ این شرکت ۲۸۶۸ ريال سود ساخته و بعید به نظر می رسد که سود تقسیمی آن بیش از ۸۰۰ ريال در هر سهم باشد. به دلیل اجرای طرح توسعه این شرکت عمدتا تقسیم سود بسیار اندکی دارد مگر اینکه در مجمع جاری ازان جهت که طرح توسعه به نتیجه رسیده، تقسیم سود افزایش یابد.

نهایتا باید گفت این سرب و روی کار به ۳ دلیل از خوب های گروه محسوب می شود:

۱) طرح توسعه اجرا کرده و در حال بهره برداری است.
۲) مشکل تامین خاک ندارد.
۳) حجم فروش آن اندک است و در تحریم به راحتی صادر می شود.

اما ریسک این شرکت:

۱) طرح توسعه با تاخیر وارد مدارد شود.
۲) نرخ جهانی کاهش یابد.
۳) اگر تحریم مانع صادرات شود، کارخانه های ایرانی قابلیت استفاده از محصول شرکت را ندارند.
ولید هلالات

تاریخ:۱۳۹۷/۰۳/۱۹

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

معادن‌ بافق‌ (كبافق) معادن‌ بافق‌ (كبافق) معادن‌ بافق‌ (كبافق) معادن‌ بافق‌ (كبافق) معادن‌ بافق‌ (كبافق) معادن‌ بافق‌ (كبافق) معادن‌ بافق‌ (كبافق) معادن‌ بافق‌ (كبافق) معادن‌ بافق‌ (كبافق) معادن‌ بافق‌ (كبافق) معادن‌ بافق‌ (كبافق) معادن‌ بافق‌ (كبافق) معادن‌ بافق‌ (كبافق) معادن‌ بافق‌ (كبافق)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *