فراخوان ملی حضور در بازار سرمایه

رییس جمهور تنها راه حل هدایت نقدینگی سرگردان را عرضه سهام در بورس دانست و این موضوع را محرک اصلی پیشرفت اقتصادی کشور دانست.

همه به بورس بیایند، این دستور صریح رییس جمهور به سازمان های دولتی بود که عصر امروز در نشست مدیران اجرایی کشور بیان شد. حسن روحانی همچنین خطاب به نهادهای دولتی عنوان کرد: نهادها باید با عرضه سهام بنگاه های سودده فضا را برای ورود مردم به بازار سرمایه هموار کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، عصر امروز ششم تیرماه رییس‌جمهور در نشست هم‌اندیشی با مدیران ارشد دولت به اقشار مختلف جامعه توصیه کرد تا از بازار سرمایه استقبال کنند و ابراز داشت: نقدینگی های سرگردان با داد و ستد سهام در بازار سرمایه به درستی هدایت می شود.

حجت الاسلام حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان در این اجلاس گفت: باید در شرایط جدید اشتغال ایجاد کنیم و خطاب به سازمان های دولتی تاکید کرد: چنانچه می خواهید نقدینگی را به درستی هدایت کنید، باید سهام شرکت ها و بنگاه های سود ده را وارد بازار سرمایه کنید. در این صورت چنانچه بازدهی سهام برای مردم ملموس شود، نقدینگی ها نیز وارد این بازار خواهد شد.

رییس جمهور کشورمان ورود به بازار سرمایه و عرضه سهام دولتی در این بازار را یک الزام و مصوبه اعلام کرد و اظهار داشت: با هدایت نقدینگی های مردم و جامعه به بازار سرمایه، حرکت جدیدی در اقتصاد شکل میگیرد که به چرخه اقتصاد کمک می کند.

رییس جمهور با اشاره به اثر این حرکت مثبت در چرخه تولید کشور بیان کرد: ارگان های مهم اقتصادی کشور وظیفه دارند سهام خود را وارد بازار سرمایه کنند، اگر این راه آغاز شود، مردم نیز با اطمینان و علاقه بیشتر نقدینگی خود را وارد بازار سرمایه می کنند. این موضوع می تواند سرآغاز حرکت جدیدی در اقتصاد کشور بوده و ره آوردهای بسیاری برای کشور به همراه داشته باشد.

حجت الاسلام حسن روحانی اثر تحرک این فعالیت ها را در بازار سرمایه اینچنین تشریح کرد: اگر مردم باور کنند که سرمایه آن ها با سود بیشتری همراه است ،طبیعتا حضور پررنگ تری از خود نشان می دهند و این موضوع میتواند بخش تولید کشور را به حرکت درآورده و کشور را رونق قابل توجهی بخشد.

رییس جمهور به لزوم تامین مواد اولیه برای صنایع اشاره کرد و‌ گفت: باید تولید کشور را به حرکت در آوریم، در همین زمینه به تولیدکنندگانی که مواد اولیه خود را از خارج کشور تهیه کنند، تعهد می دهیم که ارز رسمی پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مردم مطمئن باشند که نیاز زندگی روزانه آنها تامین می شود، حمایت همه جانبه دولت از بخش خصوصی را مورد توجه قرار داد و گفت: باید خدمات تسهیل و ارزان شود و اگر قرار است نرخی در خدمات افزایش یابد نباید از حد تورم بالا برود.

حجت الاسلام حسن روحانی به ثبات در تورم تک رقمی اشاره کرد و خطاب به وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: وزیر صمت باید به مردم اعلام کند چه اقلامی به وفور در کشور وجود دارد و قیمت آن تغییر نمی کند.

رییس جمهور تاکید کرد: همه وزرا که در زمینه تولید، واردات و صادرات نقش دارند باید برای تامین نیازهای بخش خصوصی و رونق تولید تلاش و از این بخش حمایت کنند.

حجت الاسلام حسن روحانی با تاکید بر ایستادگی در مقابل بیگانگان، گفت:باید مستقیم به مردم بگوییم در این ۵۱ روز به چه کسی چه میزانی ارز داده شده است و دریافت کننده چه میزان واردات داشته است.

وی به لزوم شفاف سازی تاکید کرد و ‌گفت: باید در فضای مجازی و رسانه ها به مردم اعلام شود به چه دلیل و چه میزان دلار ۴۲۰۰ تومانی پرداخت شده است.
سنا

تاریخ:۱۳۹۷/۰۴/۰۷

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

فراخوان ملی حضور در بازار سرمایه فراخوان ملی حضور در بازار سرمایه فراخوان ملی حضور در بازار سرمایه فراخوان ملی حضور در بازار سرمایه فراخوان ملی حضور در بازار سرمایه فراخوان ملی حضور در بازار سرمایه فراخوان ملی حضور در بازار سرمایه فراخوان ملی حضور در بازار سرمایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *