گزارش هفتگی بازار بورس منتهی به ۱ آبان

ابتدای هفته بازار شروع مثبت و پرتقاضایی را در اکثر گروه ها تجربه کرد.

در فلزی ها. ذوب صف خرید داشت و فولاد و فملی نیز افزایش قیمت نزدیک به ۴ درصدی را در ابتدای معاملات تجربه کردند.
در گروه فراورده های نفتی پالایشگاه ها معاملات بهتری داشتند.، شپنا، شبندر، شبریز، شراز، شاوان و شتران به صف خرید رسیده و نماد شتران با توجه به اضافه شدن سهام مربوط به افزایش سرمایه اخیر با عرضه نسبی بیشتری روبرو بود.

بازار در روز یکشنبه همچنان مثبت بود اما در اواخر بازار عرضه ها بر تقاضا غلبه کرد و نوسانگیران که این روزهای بازار دست این افراد است با نوسانگیری منتظر کاهش قیمت دوباره سهام شدند

در روز دوشنبه بازار با فشار عرضه در اکثر گروه ها آغاز به کار کرد.

بانک ملت بعد از ارائه گزارش عدم شناسایی سود حاصل از تسعیر ارز در گزارش ۶ ماهه ، فشار فروش را در گروه بانکی افزایش داد. صف خرید نماد پارس و معاملات مثبت نماد زاگرس از نکات قابل توجه بازار در دقایق ابتدایی بود.

در فلزی ها همسو با جو کلی بازار، افزایش عرضه ها مشهود بود. ذوب صف فروش پرحجمی داشت و از طرفی میدکو با صف خرید همراه شد.

گزارش محیرالعقول ایران خودرو و سایپا که زیان سنگین شناسایی کرده بودند گروه خودرو را این هفته نحت تاثیر قرار داد و باعث شد اکثر نمادهای این گروه چند روزهای پایانی هفته را با صف فروش را تجربه کنند.

عده ای اعتقاد دارند که سایپا و ایران خودرو عمدا چنین گزارشی به بازار مخابره کردند تا مشمول ماده ۱۴۱ بشوند و بتوانند افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی استفاده کنند.

در اخرین روز بازار اکثر گروه ها با فشار عرضه های سنگین همراه بوده است به طوری که شاخص کل متاثر از معاملات منفی نمادهای شپنا، شتران، تاپیکو و … با افت ۴،۲۵۸ واحدی به ارتفاع ۱۸۱،۰۶۰ واحدی رسیده است.

پالایشگاهی ها که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند روز پر عرضه همراه با فشار فروش در محدوده های منفی را تجربه کردند به طوری که نماد شپنا که به دلیل شفاف سازی در خصوص نحوه محاسبه فروش محصولات پالایشی ها با نرخ ارز نیما در دو روز کاری قبل بسته شده بود با افت ۴٫۵ درصدی بازگشایی شد و در اواخر بازار به صف فروش نیر رسید.

شاخص کل با افت ۱۹۰۰ واحدی نسبت به هفته قبل در ارتفاع ۱۸۱ هزار واحدی ایستاد

تاریخ :۱۳۹۷/۰۸/۰۳

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *