چند سئوال از مدیریت فناوری بورس و ۵ پیشنهاد برای رعایت حقوق در عرضه اولیه

یک کارشناس با گلایه و طرح چند سئوال از شرکت مدیریت فناوری بورس تهران درمورد عرضه اولیه اخیر، ۵ پیشنهاد برای رعایت حقوق برابر تمام خریداران در عرضه های اولیه ارایه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عرفان قنبری با بیان اینکه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران هر روز سوال جدیدی برای فعالان بازار طرح می کند، به بورس پرس گفت: در معاملات دو روز گذشته “کگهر” با توجه به محدودیت حجمی ۱۰۰۰۰ سهمی متوسط خرید برای هر کد حدود ۱۶۰۰۰ سهم بوده در حالی کاربران آنلاین در صف های میلیونی در حسرت یک سهم از عرضه های اولیه می مانند برخی از کد ها چند برابر محدودیت حجمی خرید می کنند!

وی ادامه داد: آیا مدیریت فناوری بورس لازم نمی داند در این خصوص توضیح دهد؟ آیا اصلاح هسته معاملات برای جلوگیری از ورود کد های تکراری در جایگاه خوب در صف خرید بسیار مشکل است؟ آیا امکان جلوی گیری از خرید مجدد در روز های بعد کدهایی که یک بار موفق به خرید شده اند آن هم در جایگاه خوب در صف خرید امکان پذیر نیست؟

این کارشناس ۵ پیشنهاد برای رعایت حقوق برابر تمام خریداران در عرضه های اولیه ارایه کرد و گفت: محدودیت حجمی تا زمان تعادل معاملات به گونه ای تعیین شود که تعداد کاربران بیشتری موفق به خرید شوند (مانند همین محدودیت در نماد کگهر با توجه تعداد بالای سهام شرکت).

قنبری اصلاح هسته معاملات برای جلوگیری از ورود کدهای تکراری در جایگاه مناسب در صف خرید، تمکان ایجاد محدودیت برای کاربرانی که در روزهای کاری گذشته موفق به خرید در صف خرید شده اند، شانس برابر برای سفارش های کاربران برخط و ایستگاه های معاملاتی، حذف دسته سفارش و یا رفع محدودیت تعداد سفارش ها دسته سفارش دستگاه های معاملاتی و همچنین ایجاد محدودیت برای کدهای معاملاتی در دسته سفارش ها جهت ایجاد شانس برابر برای مشتریان کارگزاری ها را از دیگر پیشنهادات معرفی کرد.

وی ادامه داد : با این همه امید است مدیریت فناوری بورس تهران در جهت احیای حقوق برابر برای تمامی فعالان بازار، قدم های تاثیر گذاری بردارد.
بورس پرس

تاریخ :۱۳۹۷/۰۸/۳۰

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *