گزارش بازار چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

شاخص کل با افت (۷۴۵) واحدی در محدوده ۱۷۵۷۱۳ ایستاد.ارزش معاملات در بورس به بیش از ۵۹۲ میلیارد تومان و در فرابورس به ۳۸۸ میلیارد تومان رسید.نمادهای ، وبملت ، رمپنا ، وبصادر بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای شپنا ، کگل ، شبندر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند

صف فروش ۶٫۵ میلیون سهمی شبندر به افزایش عرضه در پالایشی ها دامن زده است. شراز و شتران نیز تا نوسان منفی کامل عقب نشینی کردند…

کمبود انواع تایر و افزایش بی‌سابقه قیمت‌ها، همچنین کاهش توزیع روغن موتور در بازار توسط برخی تولیدکنندگان داخلی، سرانجام پای شورای‌عالی امنیت‌ملی را نیز به بازار لاستیک و روغن خودرو باز کرد.

صف فروش نماد شبندر تشدید عرضه در دیگر نمادهای گروه را به دنبال داشته است.

عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد از افزایش قابل‌توجه صادرات محصولات فولادی خبر داد.

با گذشت بیش از دو ساعت از آغاز بازار، فشار فروش در نمادهای پالایشی، شبریز، شاوان، شتران را به آستانه پایین قیمتی رسانده و شبندر و شپنا نیز با افت بیش از ۴ درصدی روبرو هستند.

فولاد کاوه جنوب کیش امروز ۶۰۰۰ تن شمش بلوم با قیمت پایه ۲۸,۳۷۸ ریال (۱۰ درصد کمتر از قیمت پایه قبلی در تاریخ ۲۲ مهرماه) عرضه کرد که با میانگین قیمت ۳۳,۲۶۱ ریال (۱۷٫۲ درصد بالاتر از پایه و تقریبا برابر با میانگین معامله قبلی) معامله گردید.همچنین این شرکت ۴۰۰۰ تن شمش فولادی با قیمت پایه ۲۸,۳۷۸ ریال عرضه کرد که با میانگین قیمت ۲۸,۴۳۰‌ریال ( تقریبا برابر با پایه) معامله گردید.

بازار با انبوهی از صف خرید نمادهای کوچک روبرو است و رشد شاخص هم وزن در برابر افت شاخص کل، نشان از تقابل میان نمادهای بزرگ و کوچک می دهد که تا این لحظه به سود بزرگان ادامه یافته است. گروه خودرو صف دو نماد ورنا و وساپا را شاهد است.

با وجود تشکیل صف خرید برای وبصادر و وبملت و صعود قابل توجه نمادهای خودرویی تا مرز قیمت های حداکثر اما فشار فروش بر نمادهای مطرح دو صنعت پالایش و پتروشیمی سبب شده شاخص کل بیش از ۲۰۰ واحد افت کند.

تاریخ :۱۳۹۷/۰۸/۳۰

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *