سرمایه گذاری

همیشه ابتدا افق های بلندمدت را در ذهن داشته باشید و بعد دست به اقدامهای کوتاه مدت بزنید.

سعی کنید همیشه با دید بلند مدت سهمی را بخرید…

نوسان جزئی از بازار سهام است و با یک روز صف خرید یا صف فروش شرکتی شما را ورشکست یا ثروتمند تر نمی سازد،سعی کنید همیشه با افق بلند مدت سهمی را بخرید تا صف فروش سهم شما را هیجان زده نکند سهام های زیادی هستند که در مدت رشد خود روزهایی هم صف فروش داشته اند.

از آنجایی که در اکثر مواقع هرکس منافع خودش برایش اولویت دارد اگر فردی سهمی را داشته باشد و آن سهم صف خرید و یا فروش شود بسته به منافع خود برای آن سهم تبلیغات مثبت و منفی می کند. شما همه چیز را بشنوید و بررسی کنید،ولی با تصمیم شخصی و به دور از هیجان اقدام کنید.

در این حالت اگر اشتباه هم کنید، برنده اید و کسی بازنده نیست زیرا تصمیمات اشتباه باعث ایجاد تجربه در شما می شود و این ضرر را در جایی دیگر جبران خواهید کرد.

در نتیجه با حرف و اقدام کسی عمل نکرده ایم بلکه آنها را به عنوان یک کمک و یک راهنمایی شنیده ایم و هر کدام را از جهت های مختلف سبک و سنگین می کنیم و به دور از هیجان و با تحلیل بهترین انتخاب را انجام می دهیم.هر زمان خواستید در صف خرید و یا فروشی قرار بگیرید ، چند لحظه صبر کنید و از خود سوال کنید که این کار من بر اساس تحلیل و بررسی است و یا بر اساس هیجانی که صف های بازار برای من ایجاد می کند .

بعد از پاسخ به این سوال یک گام به تصمیم گیری آگاهانه نزدیک شده اید.

فرهنگ سازی بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *