معرفی

مپنا، یک بنگاه اقتصادی ایرانی است. که به همراه ۴۱ شرکت زیرمجموعه خود، تحت عنوان “شرکت گروه مپنا” در زمینه توسعه و ساخت نیروگاه‌های حرارتی، همچنین اجرای پروژه‌هاى نفت و گاز و حمل و نقل ریلى، به صورت پیمانکار اجرایی کلید در دست (EPC) و سرمایه‌گذاری خصوصی (IPP) فعالیت می‌کند.

گروه مپنا از آغاز تأسیس در سال ۱۳۷۱، اجرای نزدیک به یکصد اَبَر پروژه به ارزش بیش از ۳۰ میلیارد یورو را در کارنامه خود ثبت نموده است. علاوه بر آن، ۶۰ محصول گوناگون و ۸۵ نوع خدمات مختلف را به مشتریان خود عرضه می‌کند.

شکل‌گیری گروه مپنا، با تأسیس «شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران» یا به اختصار «مپنا» در ۲۲ مرداد ماه سال ۱۳۷۲ خورشیدی و توسط وزارت نیروی جمهوری اسلامی ایران آغاز می‌شود. پیش از تأسیس شرکت مپنا، تمامی امور اجرایی پروژه‌های نیروگاهی حرارتی ایران، توسط شرکتهای خارجی انجام می‌شد. هدف اصلی از تأسیس این شرکت، در ابتدا پیمانکاری عمومی پروژه‌های نیروگاهی به صورت کلید در دست بود.

تحلیل بنیادی گروه مپنا با نماد رمپنا

رمپنا در اسفند با شرایط خوبی مواجه بود ۴۵۴۹ میلیارد ریال فروش زد، عدد بسیار خوبی را ثبت کرد بهمن خیلی خاص نبود و ۲۴۴۵ میلیارد ریال فروش زد در دی ماه به درآمد خوب و رشدی ۴۳۲۹ میلیارد ریالی رسید در آذر به درآمد ۱۵۲۳ میلیارد ریالی رسیده بود در آبان فروش و درآمد ۱۲۹۵ میلیارد ریالی را ثبت کرد سهم در مهر با درآمد ۲۱۱۱ میلیارد ریالی مواجه بوده و به جمع درآمد ۳۲۶۳۱ میلیارد ریالی در۱۱ ماهه رسیده است. درآمد خوبی در اسفند داشته است. (بتا سهم)

 

تحلیل تکنیکال رمپنا

در چارت بلندمدت و تعدیل شده ی گروه مپنا، روند صعودی در این سهم بعد از یک اصلاح طولانی مدت و فرسایشی با شکست روند نزولی مشاهده میگردد. ادامه ی تحلیل را در ویدئوی زیر ببینید. (آسا سرمایه)

https://www.aparat.com/v/cLaVn
تحلیل بازار و سایر شرکت ها را در گزارش بازار جست و جو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *