تراز عملیاتی به سمت مثبت شدن در حال حرکت است … بررسی چشم انداز بانک صادرات پس از افزایش سرمایه حاکی از آن است که سودآور سازی مجدد عملیات دریافت سپرده و پرداخت تسهیلات در بانک به عنوان در اولویت اصلی در نظر گرفته شده است و به نظر می رسد اثرات این تغییرات پس از افزایش سرمایه بانک صادرات در گزارشات سال ۹۸ پدیدار شود ..

بانک صادرات ایران با انتشار گزارش عملکرد اسفندماه ۱۳۹۷، تراز عملیاتی خود را به بازار سرمایه مخابره کرد.

در آخرین گزارش منتشر شده «وبصادر» شاهد هستیم که این بانک در اسفند ماه موفق به شناسایی درآمد ۱۴۶۴ میلیارد تومانی ناشی از تسهیلات دهی شده ، حال آن که سود پرداختی به سپرده ها معادل ۱۲۳۸ میلیارد تومان بوده است.

در نتیجه تراز عملیاتی بانک در اسفند ماه ۲۲۶ میلیارد تومان مثبت بوده است ، اما در کل سال ۹۷ تراز بانک منفی مانده است و در پایان سال ۹۷ تراز بانک حدود۲۸۸۰ میلیارد تومان منفی رقم خورده است.

این بررسی تحلیلی بورس۲۴ حاکی از آن است : با توجه به افزایش سرمایه اخیر و چشم انداز عملیاتی بانک به خصوص افزایش جذب سپرده و منابع و افزایش تسهیلات دهی در سال ۹۸ ؛ انتظار می رود تراز عملیاتی بانک به عنوان یک متغیر مهم و کلیدی بهبود پیدا کرده و وضعیت عملیاتی بانک به سمت مثبت شدن پیشروی نماید.

بررسی چشم انداز بانک صادرات پس از افزایش سرمایه حاکی از آن است که سودآور سازی مجدد عملیات دریافت سپرده و پرداخت تسهیلات در بانک به عنوان در اولویت اصلی در نظر گرفته شده است و به نظر می رسد اثرات این تغییرات پس از افزایش سرمایه در گزارشات سال ۹۸ پدیدار شود.

بورس ۲۴

تحلیل بازار و شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *