خپارس

خپارس در گزارش ۱۲ماهه اصلاحی در تلفیقی زیان هر سهم را به ۸۶۹ ریال و زیان اصلی را ۸۶۳ ریال محقق کرده است و در توضیح اورده است . براي تعهدات معوق محصولات شرکت با توجه به ابلاغيه مراجع دولتي که تاريخ تحويل آن در قرارداد پيش فروش خودرو, تا۱۳۹۷/۱۰/۳۰ ميباشد و شرکت موظف به فروش به قيمت مصوب نيمسال اول ۱۳۹۷ است, به علت افزايش نرخ ارز از طريق واردات و ياتحويل خودروهاي ساخت شرکت سايپا هزينه مذکور شناسايي گرديده است.

لازم به ذکر است هزينه تعهدات معوق بابت آن دسته ازتعهداتي که در تاريخ تهيه گزارش به خودرو هاي شرکت سايپا تبديل گرديده اند, بر اساس مابه التفاوت قيمت فروش تير ماه ۱۳۹۷ وبهاي تمام شده کارخانه محصولات سايپا, بعلاوه ۶ درصد بعنوان سود شرکت سايپا محاسبه شده است.

سدشت

سدشت در ۹ماهه به تحقق سود ۱۱۴ریالی رسیده است این در حالی است که سهم در گزارش ۶ ماهه به ازای هر سهم ۸۸ ریال سود شناسایی کرده بود و همچنین ۳ ماهه ۵۰ ریال را محقق کرده بود . نسبت به مدت مشابه ۹ماهه از زیان به سود رسیده ولی در دوره های اخیر خیلی پیشرفت خاصی دیده نمیشود . سهم در ۳ ماهه ۳۰۱ میلیارد ریال فروش ، ۹۴ میلیارد ریال سود عملیاتی و ۵۹ میلیارد ریال سود خالص محقق کرده است در ۶ ماهه فروش ۶۹۱ میلیارد ریال ، سود عملیاتی ۱۶۷ و سود خالص ۱۰۴ میلیارد ریال بوده و در ۹ماهه فروش ۹۹۲سود عملیاتی ۲۲۹ و سود خالص ۱۳۴ میلیارد ریال بوده است تقریبا در سود عملیاتی خوب و در سود خالص خطی رفته است . گزارش خیلی خاصی نیست.

بتا سهم

تحلیل بازار و شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.

کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse

ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *