۱) استاندار گلستان می گوید ۵۷درصد مردم گرگان به کرونا مبتلا شده اند و بخش مهمی از آن ها بدون اینکه متوجه شوند، بهبود یافته اند!

۲) مجلس جدید گویا چندان از دنیای سیاست مطلع نیست. یک نماینده مجلس پیشنهاد داده که نام یکی از خیابان های تهران به جورج فلوید تغییر کند. برخی از اهالی مجلس طرح دوفوریتی برای تغییر نام فرودگاه مهرآباد ارائه کرده اند و در واقع چندان تسلطی روی مواردی که دوفوریتی می شود ندارند. نماینده دیگری در مصاحبه خود گفته آرزو می کنم ترامپ بماند تا تحریم ها ادامه یابد.

۳) روز گذشته جمعی از مردم مقابل بانک مرکزی تجمع کردند که گفته می شد مالباختگان کلاه برداری برخی صرافی ها شده اند اما جریان آنجایی سیاسی شد که برخی نمایندگان امضا جمع کردند تا به دولت برای عزل آقای رئیس (بانک مرکزی) فشار آورند لذا نگاه ها به سمت سیاسی بودن این تجمع جلب شد.

۴) آتلانتا به دلیل کشته شدن یک سیاه پوست به ضرب گلوله مستقیم پلیس مجددا صحنه آشوب و درگیری شد. رئیس پلیس با موافقت شهردار، استعفا داد.

۵) تحلیلگران می گویند “جمهوری خواهان با عملکرد ضعیف ترامپ در کنترل شیوع کرونا و اهمال در مدیریت اعتراضات ناشی از نژادپرستی، در پرتگاه از دست دادن ریاست جمهوری قرار گرفته اند.” آمارها نشان می دهد شانس پیروزی دموکرات ها بسیار افزایش یافته است.

۶) بانک ‌بریتانیایی “استاندارد چارترد” و بانک‌های آمریکایی “پی‌ان‌‌سی‌”، “یو‌اس‌بن کورپ”، “سیتی گروپ” و “جی‌پی مورگان” دسترسی به سایت خود از داخل ایران را ناممکن کرده‌اند.

۷) رئیس اتحادیه مشاوران املاک از برنامه‌ وزارت راه برای راه‌‌اندازی صندوق‌های حمایتی با منابع مالی مالیات بر خانه‌های خالی و برگزاری جلسه با معاون اول رئیس‌جمهوری برای ساماندهی بازار مسکن خبر داد. قیمت مسکن به شکل سرسام آوری در حال افزایش است!

۸) یک مطالعه نشان می دهد که به طور متوسط هر ۷۰روز در ایران یک حادثه یا رویداد بسیار مهم و اثرگذار صورت می گیرد. (بر اساس اطلاعات ۱۵ سال اخیر)

۹) وزیر نفت عراق می گوید “به نفع عراق است که به توافق کاهش تولید اوپک پلاس پایبند باشد.”

۱۰) روز گذشته شمش فولاد بالای ۶میلیون تومان قیمت خورد اما معاملات ابطال شد. از ۲۳ واحد نوردی عضو بهین یاب، ۲۰ واحد در صف خرید قرار داشتند و در واقع قیمت پیشنهادی آن ها واقعی بوده اما بازهم معاملات تایید نشد. به نظرم می رسد ابطال معاملات بورس کالا، به دلیل نگرانی از حال صنایع پایین دست نباشد!

۱۱) روز گذشته ۲۹۰میلیارد تومان ورود پول حقیقی صورت گرفت. ارزش معاملات به ۱۹٫۲هزار میلیارد تومان رسید. سیمان ورود پول، چند رشته ای، خروج پول را ثبت کرد. سشرق و نوری ورود پول داشتند.

۱۲) بیکرهیوز میگوید که تعداد حلقه چاه نفت آمریکا در هفته گذشته و برای سیزدهمین هفته به میزان ۷ حلقه کاهش و به زیر ۲۰۰ رسید.

۱۳) مدیرعامل هرمز می گوید “بازارهای صادراتی جدیدی از جمله بازار چین برای توسعه صادرات ایران به وجود آمده است. کرونا هیچ تاثیری بر بازارهای صادراتی فولاد هرمزگان نداشته است.”

۱۴) میزان تولید میعانات گازی کشور ۱۰درصد افزایش می یابد و با تعمیرات اساسی طی تابستان، تولید گاز در زمستان به حداکثر می رسد.

۱۵) بحث هایی در وزارت صمت برای آزادسازی قیمت سیمان مطرح شده که این وزارتخانه با کلیات آن موافقت کرده است.

۱۶) منابع خبری می گویند سود بانکی در نیمه دوم سال کاهش خواهد یافت و بانک مرکزی برای کاهش سریع نرخ سپرده تعجیل نمی کنند.

۱۷) شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز به بازار توافقی پیوست.

۱۸) شرانل کوره های خود را دوگانه سوز کرده تا در زمان قطعی گاز، تولید ادامه یابد.

۱۹) بیمه کوثر با فروش بخشی از وغدیر سود با اهمیتی شناسایی کرده است.

۲۰) رئیس سازمان بورس، اختیار پذیرش شرکت‌ها را به خود بورس ها تفویض کرده تا فرآیند ورود شرکت ها تسریع شود.

۲۱) وپارس از محل آورده نقدی افزایش سرمایه می دهد.

۲۲) ولملت، شرکت خودرو سازی مدیران و شرکت ایرانیان صنعت خودرو قرارداد سه جانبه امضا کرده اند.

۲۳) امسال نمایشگاه بورس برگزار نمی شود.

۲۴) دلار پتروشیمی ۱۵۶٫۸۷۰ ريال برای هفته جاری اعلام شد.

۲۵) دسانکو مناقصه صادرات دارو را برنده شد.

۲۶) شرکت های لوازم خانگی افزایش نرخ گرفتند.

۲۷) ذوب آهن، ریل خود را به بورس کالا آورد و زیرمجموعه خود را به بازار سهام می آورد. عرضه ۴ کلاس ریل ذوب در بورس کالا با قیمت های رقابتی!

۲۸) شرکت گسترش و نوسازی معادن خاورمیانه (ممرادکو) زیر مجموعه میدکو در تولید زغالسنگ، به بهره برداری رسید.

۲۹) رئیس جمهور در خصوص شستا می گوید “در هفته‌های آتی ۲ هزار میلیارد تومان عرضه اولیه در بورس از طریق برخی از شرکت‌های شستا وارد خواهد شد”

موفق باشید. ۲۶ خرداد ۱۳۹۹

ولید هلالات

 

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.

کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse

ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org

خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *