رشد ۲۶ درصدی قیمت فلز زرد از ابتدای ۲۰۲۰

 

قیمت جهانی طلا امروز 99/07/19|رشد 26 درصدی قیمت فلز زرد از ابتدای 2020
در حالی که ارزش دلار به نزدیکی پایین ترین رقم ۳ هفته گذشته رسیده و احتمال ارائه بسته محرک مالی جدید دولت آمریکا افزایش یافته است، قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش حدودا ۲ درصدی بود.

به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۱٫۹۳ درصد افزایش به ۱۹۳۰ دلار و ۴۰ سنت رسید. قیمت طلا در پایان معاملات آتی دیروز برای تحویل در ماه دسامبر نیز با ۱٫۶۴ درصد رشد به ۱۹۲۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.

الی تسفایه تحلیلگر ارشد بازار طلا در موسسه آر جی او فیوچرز در این باره گفت: «به نظر می رسد که خوش بینی زیادی نسبت به بسته محرک مالی دولت آمریکا ایجاد شده است.» قیمت طلا برای دومین هفته متوالی شاهد افزایش بود.

تسفایه افزود

کاهش بیشتر ارزش دلار می تواند موجب تقویت بیشتر قیمت طلا شود و با توجه به وضعیت فنی فعلی حاکم بر بازار قیمت طلا ممکن است به زودی به قیمت های بالایی که در ماه اوت رسیده بود دست یابد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از متوقف کردن مذاکرات مربوط به بسته جامع مالی مقابله با کرونا با دموکرات ها، خواهان یک بسته کمکی کوچک تر شده که شامل اعطای کمک به شرکت های هوانوردی درگیر کرونا می شود.

در همین حال، افزایش محبوبیت جو بایدن، نامزد دموکرات ها در نظرسنجی های انتخاباتی احتمال ارائه بسته های محرک مالی بیشتر را بالا برده و بر جذابیت بازار طلا افزوده است.

در همین حال، همزمان با افزایش احتمال پیروزی بایدن، ارزش دلار کاهش یافته و این مسئله موجب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شده که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

رسیدن نرخ بهره به نزدیکی صفر و روند بی سابقه چاپ پول توسط بانک های مرکزی جهان برای مقابله با تبعات اقتصادی بحران کرونا سبب شده تا قیمت طلا از ابتدای امسال ۲۶ درصد افزایش یابد.

خبرگزاری تسنیم

 

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *