کدام نمادها در رکود ۶۰ درصد افزایش قیمت داشتند؟

روند تغییرات شاخص کل بورس نشان می دهد که بازدهی بورس در پایان مهر ماه ۱۱.۵ درصد کمتر از پایان ماه قبل است.

شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی مهرماه در سطح یک میلیون و ۴۱۲ هزار واحد ایستاد که کمترین رقم در ماه اخیر است.

شاخص کل بورس در روز چهارشنبه نسبت به روز مشابه هفته گذشته ۹٫۵ درصد کاهش یافت و نسبت به آخرین روز معاملاتی شهریورماه ۱۱٫۵ درصد نزول کرده است. به عبارت دیگر، شاخص کل در آخرین روز مهرماه نسبت به آخرین روز شهریور، ۱۸۳ هزار واحد پایین‌تر ایستاده است.

شاخص کل هم وزن نیز در روز چهارشنبه نسبت به روز مشابه هفته قبل ۴٫۴ درصد کاهش یافت و نسبت به آخرین روز معاملاتی شهریور ماه ۲۲ هزار واحد پایین‌تر آمده که افت ۵٫۳ درصدی را نشان می‌دهد.

در میان آخرین روزهای معاملاتی هفته (چهارشنبه) در مهرماه، چهارشنبه ۳۰ مهر پایین‌ترین رقم شاخص کل و شاخص هم‌وزن را داشت.

روند شاخص کل بورس

روند شاخص هم وزن بورس

رکورد کمترین بازدهی ماهانه

شاخص کل بورس در پایان مهرماه نسبت به ابتدای ماه ۱۰٫۷ درصد کاهش یافت تا رکورد کمترین بازدهی ماهانه را در سال ۹۹ بشکند. در ۴ ماه ابتدایی سال، شاخص کل در پایان ماه همواره در رقم بالاتری نسبت به ابتدای ماه ایستاده است. در ۳ ماه اخیر نیز مهرماه رکورددار کاهش شاخص کل در انتهای ماه و کمترین بازدهی ماهانه است.

بیشترین بازدهی ماه مهر

بیشترین بازدهی در مهرماه را نماد ثباغ (شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه) داشته است. ثباغ ۷۴٫۱۲ درصد در مهرماه بازدهی داشته است. پس از ثباغ، شکف (کف) در رتبه دوم بیشترین بازدهی ماهانه قرار دارد که ۶۵٫۵ درصد بازدهی داشته است. کحافظ (کارخانجات کاشی و سرامیک حافظ) رتبه سوم را دارد و رتبه چهارم به نماد تپولا (مهندسی مرآت پولاد) تعلق دارد. نماد شاروم (پتروشیمی ارومیه) نیز رتبه پنجم بیشترین بازدهی ماهانه را در مهرماه به خود اختصاص داده است.

کمترین بازدهی ماه مهر

نماد چکاپا (گروه صنایع کاغذ پارس) با ۳۹٫۶۸- درصد بازدهی، کمترین بازدهی را در مهرماه داشته است. پس از چکاپا، نماد کشرق (صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود) با ۳۵٫۰۶- درصد، کمترین بازدهی ماهانه را به خود اختصاص داده است. پس از این دو نماد، نماد کگل (معدنی و صنعتی گل‌گهر) کمترین بازدهی را در مهرماه داشته است. رتبه چهارم این لیست به نماد وتوصا (سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران) تعلق دارد. پس از آن دیگر نماد گروه سرمایه‌گذاری، واعتبار (سرمایه‌گذاری اعتبار ایرانیان) در رتبه پنجم کمترین بازدهی ماهانه قرار دارد.

اقتصاد نیوز

#بورس   #شاخص    #بازدهی

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *