مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان فارس و خوزستان در روز جاری با حضور حداکثری سهامداران و نمایندگان قانونی آنها و هیئت مدیره شرکت برگزار شد.
در ابتدای این جلسه مدیر عامل شرکت به قرائت گزارش فعالیت ۱۲ ماهه سفارس پرداخت و گفت: جایگاه نوزدهم جهان از نظر ظرفیت تولید را داریم.

لازم به ذکر است شرکت سیمان فارس و خوزستان طی ۹ روز کاری پس از پایان سال مالی هلدینگ صورتهای مالی در سامانه کدال بارگذاری و مجمع عمومی صاحبان سهام تنها ۲۰ روز کاری پس از پایان سال مالی برگزار شد که در تاریخ برگزاری مجامع هلدینگ بی‌سابقه است.

وی در ادامه گفت: هم اکنون ۱۲ طرح توسعه و ایجاد کارخانه در کشور به ظرفیت ۱۲.۶ میلیون تن در دست اجراست.

وی به استراتژی های هلدینگ نیز اشاره کرد و گفت: بهره مندی از تجارت سیمان سرمایه گذاری و مشارکت در توسعه کسب و کارهای مرتبط و تکمیل زنجیره ارزش و مدیریت و ساماندهی پرتفو و شناسایی و توسعه زمینه‌های هم افزایی و فروش دارایی های غیر مولد مثل زمین در برخی شرکت‌های تابع از جمله استراتژی های هلدینگ است.‌

یکی از اتفاق های مهمی که در سال ۹۹ رخ داد این بود که فروش های اعتباری متوقف شد. وقتی فروش به صورت نقدی شد موجب تامین نهاده‌های تولید شد.

 هزینه حمل در سال گذشته ۹۰ درصد افزایش داشته است.

در سامانه سیمان یاب تعداد مشتریان از ۳۰۰مشتری به ۲۶هزار مشتری افزایش یافتند که در ۲۱ استان و ۹۲هزار فروش موفق را به ثبت رسیده و تا ماه گذشته ۱۰۰درصد فروش از طریق این سامانه بوده است.

یکی از دستاوردهای مهم شرکت این بود که در بهمن ماه سال ۹۹ مذاکرات جهت ورود مجدد محصول سیمان به بورس کالا آغاز شد و در نهایت در تاریخ نهم خردادماه سال ۱۴۰۰ پس از طی مراحل بسیار شرکتهای گروه محصولات خود را در بورس کالا عرضه کردند که این امر نقطه عطفی بر پایان قیمت‌گذاری سیمان بود و طی دو مرحله عرضه بیش از ۱۹۰ هزار تومان از محصولات به فروش رسید.

سال گذشته تعداد ۹ شرکت کم بازده زیان‌ده کوچک مقیاس و یا خارج از ماموریت محوری در هلدینگ قرار داشت که در سال ۹۹ با برنامه‌ریزی تعداد ۴ شرکت منحل، یک شرکت ادغام و ۴ شرکت هم ساماندهی شد و در حال حاضر هیچ شرکت زیان دهی در مجموعه هلدینگ سفارش وجود ندارد.

عرضه سهام شرکت‌های غیر بورسی در بورس یا فرابورس به منظور استفاده از ارزش افزوده و همچنین نقدشوندگی آنها در صورت بهبود شرایط بازار و اصلاح ساختار مالی از طریق اصلاح ساختار سرمایه شرکتهای فرعی گروه و افزایش بهره وری در شرکت های تابعه به منظور افزایش درآمد و تامین منافع سهامداران و سایر ذینفعان از جمله برنامه ها و خط مش های آتی هیئت مدیره است.

بورسی شدن شرکت سیمان آبیک در حال انجام است. تسهیلات ارزی شرکت نیز تسویه شده و در سال جاری این شرکت در بازار سرمایه عرضه خواهد شد.

همفکران

 

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *