شکست سقف سه ساله قیمت نفت

قیمت #نفت روز دوشنبه افزایش یافت و قیمت‌های آتی نفت #برنت به بالاترین حد خود در بیش از سه سال گذشته رسید، زیرا سرمایه‌گذاران انتظار دارند که عرضه در بحبوحه محدود شدن تولید توسط تولیدکنندگان بزرگ و تقاضای جهانی تحت تأثیر نوع ویروس کرونای Omicron ضعیف باقی بماند.

بهای معاملات آتی نفت برنت با ۴۲ سنت ( ۰٫۵ درصد) افزایش به ۸۶٫۴۸ دلار در هر بشکه رسید. این قرارداد در اوایل جلسه معاملاتی امروز به بالاترین حد خود از ۳ اکتبر ۲۰۱۸ به ۸۶٫۷۱ دلار رسید.

نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا پس از رسیدن به ۸۴٫۷۸ دلار که بالاترین رقم از ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ در اوایل جلسه بود، ۶۲ سنت یا ۰٫۷ درصد افزایش یافت و به ۸۴٫۴۴ دلار در هر بشکه رسید.

این افزایش ها به دنبال افزایش قیمت در هفته گذشته بود که برنت ۵٫۴ درصد و WTI حدود ۶٫۳ درصد افزایش یافت.

نگرانی ها از حمله #روسیه به #اوکراین که می تواند عرضه انرژی را مختل کند نیز از قیمت ها حمایت کرد.

دو مقام آمریکایی و دو منبع صنعتی روز جمعه به رویترز گفتند

که دولت آمریکا با چندین شرکت انرژی بین‌المللی درباره طرح‌های اضطراری برای تامین گاز طبیعی به اروپا در صورتی که درگیری بین روسیه و اوکراین باعث اختلال در عرضه روسیه شود، مذاکره کرده است.

‼️در همین حال، اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد، ذخایر نفت خام ایالات متحده بیش از حد انتظار به پایین ترین سطح خود از اکتبر ۲۰۱۸ رسیده است، اما ذخایر بنزین به دلیل تقاضای ضعیف افزایش یافته است.

تازاوا، تحلیلگر فوجیتومی، گفت که نگرانی ها در مورد محدودیت های عرضه بیشتر از اخبار مربوط به انتشار احتمالی نفت چین از ذخایر بود.
منابع به رویترز گفتند #چین قصد دارد ذخایر نفت خود را در حدود تعطیلات سال نو بین ۳۱ ژانویه تا ۶ فوریه به عنوان بخشی از برنامه هماهنگ شده توسط ایالات متحده با سایر مصرف کنندگان عمده برای کاهش قیمت های جهانی آزاد کند.

اختصاصی کانال تحلیلی پارسیس

#گزارش_بازار

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *