به گزارش همفکران مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کارخانجات سیمان صوفیان در روز جاری با حضور بیش از ۶۷ درصد صاحبان سهام و نمایندگان قانونی آنها برگزار شده است و مهمترین نکات مطرح شده در این جلسه به شرح زیر است:

✅ظرفیت تولید سیمان در روز ۷۰۰۰ تن است.

✅ میزان سرمایه گذاری های انجام شده و طرح های تعریف شده که در آینده به بهره برداری می رسد در منطقه شمال غرب کشور در استان آذربایجان غربی و شهر اردبیل پروژه های احداث واحد تولید سیمان تعیین شده که تا حدودی پیشرفت داشته ولی با شرایط کنونی حاکم بر بازار سیمان بهره برداری از واحدهای تولیدی مذکور دور از ذهن است و خبر های بدست آمده حاکی از تغییر کاربری شرکت های مذکور است.

✅ پیش بینی تقاضای آتی محصول و بررسی مازاد و کسری تقاضای آتی با در نظر گرفتن چرخ ها: چنانچه گشایش جدید در بازار مسکن و افزایش پروژه های عمرانی در سطح کشور و منطقه صورت نپذیرد در شرایط فعلی بازار به نظر می‌رسد در سال‌های آینده صنایع سیمانی از نظر وضعیت تولید و فروش شرایط خوبی را نداشته و اکثراً با کسری تقاضا مواجه شوند.

✅ طراحی سیمان های جدید برای پاسخ به نیازها و خواسته های مشتریان و عرضه هفتگی محصولات با توجه به نیاز بازار و کنترل وضعیت مانده تعهدات شرکت و گسترش بازارهای فروش محصولات با انجام اقدامات بازاریابی بخشی از سیاست ها و برنامه های شرکت در حوزه فروش است.

✅ ارائه کلیه محصولات شرکت در بورس کالا و شفاف سازی قیمتها با توجه به عرضه سیمان در بورس کالا، جلب نظر مشتریان در راستای ارائه محصولات با کیفیت و مقبول مشتریان از دیگر برنامه های آتی سصوفی است.

✅ تاکید بر استفاده حداکثری از ماشین آلات معدنی خود شرکت جهت کاهش و بهای مواد مصرفی، کنترل سربار و سایر هزینه های قابل کنترل با استقرار کمیته کاهش بهای تمام شده و کنترل هزینه های قطعات و لوازم مصرفی با خرید های با کیفیت و قیمت مناسب سیاست های شرکت در حوزه بهای تمام شده خوانده شد.

✅ استفاده حداکثری از تخفیفات و طرح های تشویقی شرکت برق و مدیریت زمان کارکرد ماشین آلات و تعمیرات و نگهداری با برنامه و روزانه ماشین آلات و تجهیزات جهت جلوگیری از هزینه تعمیرات اضافی از دیگر برنامه های شرکت در سال جدید است.

✅شرکت پروژه توسعه ای ندارد. اما برای بهبود شرکت ۳۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده که نصب و راه اندازی خط بارگیری فله در بارگیری خانه واحد جدید و تجهیزات آسیاب های واحد قدیم به سیستم توزین شنگ است.

✅ ظرفیت ۲ میلیون تن سیمان و کلینک در سال به عنوان بزرگترین تولیدکننده شمال غرب کشور، دسترسی به جاده ترانزیت بین المللی و خط ریلی مستقیم، دسترسی به کشورهای حوزه cis و همچنین قابلیت تامین کلینکر کارخانجات کشورهای مجاور از جمله ارمنستان آذربایجان نخجوان گرجستان و اقلیم کردستان عراق از قابلیت‌های شرکت در همکاری های بین المللی است.

✅ افزایش سهم شرکت در بازار ارمنستان، مذاکره در خصوص تأمین کلینکر کارخانه سیمان نخجوان، اخذ گواهی گوست جهت حضور در بازار روسیه و کشورهای cis، مذاکره در خصوص تامین سیمان مورد نیاز برای بازسازی قره باغ کشور آذربایجان از سیاست ها و برنامه های شرکت در حوزه همکاری های بین المللی است.

✅طرح توجیهی افزایش سرمایه ارسال شده و بخش عمده ان مربوط به خطوط تولیدی کارخانه است و بررسی های فنی ان در حال انجام است، به محض حصول نتیجه. اطلاع رسانی خواهد شد.

✅ اگر قطعی برق با برنامه باشد، قطعا شرایط را بهتر می توانیم کنترل کنیم.

✅کارخانجات سیمان سه شیفت در حال فعالیت هستند و ازین جهت نگرانی نیست. موجودی فعلی کلینکر هم ۱۳۰ هزارتن است.

✅به دنبال تعدیل نرخ پایه در بورس کالا هستیم.

✅در حال حاضر در این جلسه برنامه افزایش سرمایه ای در دستور کار نیست.

✅با توجه به این که در سیمان های آمیخته حاشیه سود بیشتری داریم و هزینه تمام شده آن کمتر است، اما سیمان تیپ ۲ تقاضای بیشتری دارد و به همین دلیل تولید آن بیشتر است و قیمت آن نیز بالاتر است.

همفکران

#کدال_نگر

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *