بخش ۲ : مقدمه ای بر مکتب مالی رفتاری

موفقیت در بازارهای مالی نیاز به مهارت های ذهنی زیادی دارد. شاید با وقت گذاشتن در هر شغل دیگری بعد از مدتی به نتایج مناسبی برسید ولی معامله گری اوضاع متفاوتی دارد چون جنبه های تاریک و پنهان شخصیت شما را نمایان می کند چون امیال انسانی شما را کامل به چالش می کشد لذا مهارت های های روانی و ذهنی معامله گر در موفقیت او نقش اصلی را دارد.

افراد عادی در بازار هم خطا های معمول زندگی را با شدت بیشتری تکرار می کنند مگر اینکه به پختگی رسیده باشند .

تعریف مالی رفتاری : مالی رفتاری به کارگیری روانشناسی در مباحث مالی می باشد.

در نظریه مالی رفتاری، آیا بازارها کارآمد هستند؟ آیا سرمایه گذاران کاملا عقلانی رفتار می کنند یا اینکه خطاهای شناختی و احساسی روی تصمیمات آنها تاثیر می گذارد ؟

 

 

 

 

بخش قبلی : مقدمه ای بر مدیریت روانی

 

بخش بعدی : پرسش و پاسخ و هدف دوره

 

مشاهده همه ی قسمت های فیلم آموزشی مدیریت روانی در بازارهای مالی با محمود حسینی

 

فراچارت

#آموزش      #روانشناسی_معامله_گر

برای دریافت کد بورسی به صورت غیر حضوری و استفاده از سامانه آنلاین معاملات بورس و خرید و فروش سهام ، و همچنین ثبت نام در سامانه سجام ، به وبسایت www.kargozari.org مراجعه نمایید. با سامانه فارابیکسو ، شما به صورت همزمان می توانید در بازار آتی سکه ، زعفران و بورس اوراق بهادار معاملات آنلاین انجام دهید.

برای دریافت کد بورسی به صورت غیر حضوری و استفاده از سامانه آنلاین معاملات بورس و خرید و فروش سهام ، و همچنین ثبت نام در سامانه سجام ، به وبسایت www.kargozari.org مراجعه نمایید. با سامانه فارابیکسو ، شما به صورت همزمان می توانید در بازار آتی سکه ، زعفران و بورس اوراق بهادار معاملات آنلاین انجام دهید.مالی رفتاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *