کامودیتی / مس در سقف دو ماهه

در حالی که سرمایه گذاران منتظر نتایج انتخابات میان دوره ای ایالات متحده بودند و قیمت فلزات نیز افزایش یافت، قیمت #طلا در روز چهارشنبه به بالاترین حد یک ماهه رسید.

طلای نقدی برای اولین بار از اوایل اکتبر بالای ۱۷۰۰ دلار معامله شد و به ۱۷۱۲٫۶۲ دلار در هر اونس رسید، در حالی که قیمت های آتی طلا تا ۱۷۱۵٫۹۰ دلار در هر اونس افزایش یافت. هر دو ابزار در اواخر معاملات روز سه شنبه بیش از ۲ درصد جهش کردند.

‼️ضعف #دلار، که در این هفته به پایین‌ترین حد در ۱ و نیم ماه گذشته رسید، به افزایش قیمت در بازارهای فلز کمک زیادی کرد. شاخص دلار در اوایل روز چهارشنبه با ۰٫۵ درصد کاهش به ۱۰۹٫۶۱ رسید. بازدهی اوراق خزانه داری آمریکا نیز بیش از ۲ درصد کاهش یافت.

قیمت شمش در این هفته افزایش یافت زیرا برخی ابهامات در مورد نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات متحده، طلا را به پناهگاه امنی برای خرید تبدیل کرد.

گمانه زنی ها در مورد افزایش کمتر #نرخ_بهره توسط فدرال رزرو در ماه دسامبر نیز بر دلار تاثیر گذاشت، چندین مقام فدرال رزرو اعلام کردند که از چنین اقدامی حمایت می کنند. در حال حاضر بازارها با احتمال نزدیک به ۶۰ درصد تخمین میزنند که بانک مرکزی در دسامبر نرخ ها را ۵۰ واحد پایه (bps) افزایش می دهد که کمتر از افزایش ۷۵ واحدی در نوامبر بود.

⁉️داده‌های مربوط به #تورم CPI در روز پنجشنبه منتشر می‌شود. به طور گسترده انتظار می رود که این داده ها نشان دهد که تورم در ماه اکتبر بالا باقی مانده است، که می تواند موقعیت فدرال رزرو را برای افزایش بیشتر نرخ بهره تعیین کند.

در میان فلزات صنعتی، قیمت #مس پس از افزایش نزدیک به ۲ درصدی در روز سه شنبه، نزدیک به بالاترین حد در دو ماه گذشته معامله شد. معاملات آتی مس در روز چهارشنبه در ۳٫۶۶۲۷ دلار در هر پوند ثابت بود.
در حالی که قیمت فلز قرمز در ابتدای هفته به دلیل ترس از اختلالات بیشتر در تقاضای چین کاهش یافته بود، ضعف دلار باعث افزایش خرید این فلز شد.

تقویت دلار و افزایش بازدهی خزانه داری ایالات متحده بیشترین فشار را در بازارهای فلزات در سال جاری داشت همچنین ترس از کاهش رشد اقتصاد جهانی باعث کاهش تقاضا در مس شد.

اما کاهش عرضه فلز قرمز ممکن است قیمت ها را در ماه های آینده افزایش دهد.

#کامودیتی #دلار

اختصاصی کانال تحلیلی پارسیس

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *