قیمت نفت جهانی

بهای نفت روز جمعه حدود ۱% افت کرد معامله گران، نگرانی های سمت عرضه را در برابر نگرانی های اقتصادی مجدد در ایالات متحده و چین ارزیابی نمودند.

بهای معاملات آتی نفت برنت با ۸۱ سنت یا ۱٫۱ % کاهش به ۷۴٫۱۷ دلار رسید، در حالی که قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با ۸۳ سنت یا ۱٫۲ % کاهش به ۷۰٫۰۴ دلار رسید.

هر دو معیار طی هفته حدود ۱٫۵ % کاهش یافتند.

✳️ دلار آمریکا در روز جمعه رشد خوبی در برابر یورو داشت و به سمت بزرگترین افزایش هفتگی خود از فوریه تا کنون پیش رفت، زیرا عدم اطمینان در مورد سقف بدهی و سیاست پولی ایالات متحده ، باعث تغییر به سمت داراییهای امن شد.

دلار قوی تر، نفت با قیمت دلار را برای دارندگان سایر ارزها گران تر می کند.

✳️ جان کیلداف، شریک Again Capital LLC در نیویورک می گوید: «عدم اعتماد به اقتصاد به معنای عقب نشینی به سمت دلار امن تر است و همچنین باعث بدبینی نسبت به تقاضای نفت می شود.

با به تعویق افتادن مذاکرات بر سر سقف بدهی دولت آمریکا و افزایش نگرانی در مورد یکی دیگر از بانک های منطقه ای بحران زده، نگرانی ها از ورود ایالات متحده – بزرگترین مصرف کننده نفت جهان – به رکود افزایش یافت.

🔹 میشل بومن، رئیس فدرال رزرو، روز جمعه گفت، فدرال رزرو آمریکا احتمالاً باید نرخ های بهره را بیشتر افزایش دهد، اگر تورم بالا بماند و افزود که داده های این ماه او را متقاعد نکرده است که فشار قیمت ها در حال کاهش است.

در همین حال، داده‌های قیمت مصرف‌کننده در ماه آوریل چین با سرعت کمتری نسبت به ماه مارس افزایش یافت و انتظارات را برآورد نکرد، در حالی که تشدید کاهش تورم ، شک‌ها را در مورد بهبود اقتصادی چین بعد از گشایشهای کووید که باعث رشد تقاضای نفت می‌شود، را بر انگیخت.

✳️ شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز در گزارش خود در روز جمعه اعلام کرد که تعداد دکل‌های حفاری نفت و گاز طبیعی ایالات متحده این هفته به پایین‌ترین میزان خود در نزدیک به یک سال گذشته رسید، زیرا دکل‌های گازی با بیشترین کاهش در یک هفته از فوریه ۲۰۱۶ تاکنون مواجه شدند.

تعداد سکوهای نفتی ایالات متحده در این هفته با دو کاهش به ۵۸۶ رسید که کمترین میزان از ژوئن ۲۰۲۲ است، در حالی که سکوهای گازی با ۱۶ افت به ۱۴۱ کاهش یافتند که کمترین میزان از آوریل سال گذشته بود.

🟢 با وجود اینکه حیان عبدالغنی، وزیر نفت عراق روز جمعه به رویترز گفت، او انتظار ندارد اوپک پلاس در نشست بعدی در وین، در مورد کاهش بیشتر تولید تصمیم گیری کند، بازار تا حدودی از پیش بینی کسری عرضه در حال ظهور برای نیمه دوم سال حمایت کرد.

در گزارش روز پنجشنبه اوپک آمده است که انتظار دارد تقاضای نفت خام در ماه های ژوئیه تا دسامبر ۹۰۰۰۰ بشکه در روز بیشتر از پیش بینی قبلی باشد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) روز پنجشنبه پیش‌بینی تقاضای جهانی نفت برای سال ۲۰۲۳ را بدون تغییر نگه داشت و انتظار دارد که ریسک‌های اقتصادی با رشد تقاضای بیشتر چین جبران شود.

🔹 بازار همچنین پس از اینکه جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی ایالات متحده سیگنال داد که این کشور می تواند پس از تکمیل فروش اجباری کنگره در ماه آینده، نفت را برای ذخایر استراتژیک نفت (SPR) بازخرید کند، مورد حمایت قرار گرفت.

کانال تحلیلی پارسیس

#گزارش_بازار

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *