بخش ۸ : مثال معاملات به همراه افت سرمایه (Drawdown)

مدیریت سرمایه صرفا مختص بازارهای مالی نیست. مدیریت در بخش های مختلف زندگی می تواند کاربرد داشته باشد. مثلا وقتی شما مسافرت می روید مدیریت سرمایه حکم میکند که همه وجوه نقدی که با خود می برید را در یک جا نگهداری نکنید بلکه در چمدان های مختلف و حتی  در جیب های مختلف خود قرار دهید که اگر در در معرض خطر و ریسکی قرار گرفت سفر شما با چالش جدی مواجه نشود.

مدیریت سرمایه یا به انگلیسی money management به مجموعه توانایی ها و دانشی گفته می شود که کمک میکند سرمایه شما حفظ شود (در معرض کمترین آسیب) و در کنار آن بازدهی و سود مناسبی برای سرمایه شما ایجاد شود. بصورت کوتاه تر یعنی کنترل ریسک و کسب بازده. مدیریت سرمایه گاها مدیریت ریسک هم نامیده می شود.

دانش‌ پذیران پس از گذراندن این دوره با مفاهیم مدیریت سرمایه آشنا می‌شوند. دلایل ضروری استفاده از مدیریت سرمایه در معاملات را به دست خواهند آورد و به سه استراتژی رایج در مورد مدیریت سرمایه مسلط خواهند شد که سعی شده است با مثال‌های عملی در ذهن مخاطب ماندگار شود.

 

 

 

 

معاملات به همراه افت سرمایه

فراچارت

#آموزش_مدیریت_سرمایه

برای دریافت کد بورسی به صورت غیر حضوری و استفاده از سامانه آنلاین معاملات بورس و خرید و فروش سهام ، و همچنین ثبت نام در سامانه سجام ، به وبسایت www.kargozari.org مراجعه نمایید. با سامانه فارابیکسو ، شما به صورت همزمان می توانید در بازار آتی سکه ، زعفران و بورس اوراق بهادار معاملات آنلاین انجام دهید.

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *