۱۲۱ کیلوگرم شمش طلا تنها در ۴ روز معامله شد/ جذب ۳۸۸ میلیارد تومان نقدینگی به بازار طلایی بورس کالا

ریسک های سنتی معامله در بازار طلا و تکمیل زنجیره مدرن معاملاتی طلا در بورس کالا باعث شده تا مردم و سرمایه گذاران به مرور با مزایای خرید اوراق طلا به جای فیزیک طلا آشنا شوند به طوریکه تنها در ۴ روز ابتدایی هفته جاری یک میلیون و ۲۱۰ هزار گواهی (معادل ۱۲۱ کیلوگرم شمش طلا) در بورس کالا معامله شد و به عبارتی ۳۸۸ میلیارد تومان نقدینگی جذب این بازار شد.

به گزارش  کالاخبر ، بررسی ها آماری نشان می دهد از ابتدای هفته تا روز سه شنبه (۱۵ تا ۱۸ مهر) یک میلیون و ۲۱۰ هزار و ۴۵۱ گواهی سپرده شمش طلا در بازار مالی بورس کالا معامله شد و با توجه به اینکه هر گواهی معادل ۱۰۰ سوت یا ۰.۱ گرم شمش طلا است در مجموع ۱۲۱ هزار و ۵۴ گرم (۱۲۱ کیلوگرم) شمش مورد معامله قرار گرفته است.

ارزش این حجم از معاملات ۳۸۸ میلیارد تومان محاسبه شده که معادل جذب همین میزان سرمایه از بازار است و نشان از استقبال خریداران از ابزارهای مالی بورس کالا در حوزه طلا است که سبب کنترل خرید فیزیکی طلا شده و ریسک نگهداری و پوشش ریسک معاملات سنتی طلا را به حداقل رسانده است.

هر گواهی سپرده شمش طلا معادل یک دهم گرم شمش طلا (۱۰۰ سوت) و حداقل سرمایه برای ورود به این معاملات طبق آخرین قیمت ها رقمی در حدود ۳۲۳ هزار تومان است و سرمایه گذاران خرد نیز قادرند با سرمایه اندک در این بازار شمش طلا خرید و فروش کنند.

علاقه مندان به این معاملات می توانند از روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۷ و در روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۵ اقدام به معامله کنند و با رعایت نصاب تحویل شمش طلا، امکان تحویل فیزیکی آن از خزانه های بانک نیز برای آنها وجود دارد. همچنین امکان انجام معاملات گواهی سپرده طلا به صورت برخط در اکثر شرکت های کارگزاری برای سرمایه گذاران فراهم است و در این بازار افراد می توانند از طریق گوشی تلفن همراه یا سیستم های رایانه ای شخصی خود شمش طلا خریداری کنند.

گفتنی است از روز گذشته قرارداد اختیار معامله شمش_طلا نیز در بورس کالا آغاز بکار کرد تا با تکمیل زنجیره ابزارهای مالی شمش_طلا به همه سلایق سرمایه گذاران در این حوزه پاسخ داده شود.

کالاخبر

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *