صفحه اول

سیمان


#سیمان

چینی ها به دلیل بحث های زیست محیطی میزان تولید سیمان خود را کاهش داده اند لذا بازارهای صادراتی را کاملا رها کرده اند.
سیمان به دلیل نسبت ارزش هر تن محصول به هزینه حمل، به عنوان یک کالای صادراتی محسوب نمی شود بنابراین کمتر کشوری در دنیا اقدام به صادرات آن می کند.

همچنین برای تولید کلینکر (سیمان قبل از آسیاب) میزان انرژی مصرفی بسیار بالا است که باعث می شود ارزش افزوده ای از تولید سیمان ایجاد نگردد مگر آنکه کشوری همچون ایران منابع انرژی ارزان قیمتی در اختیار تولید کننده قرار دهد.

در دنیا برخی شرکت ها همچون لافارژ فرانسه، بازار صادراتی خاورمیانه و آفریقا را در اختیار گرفته اند. یکی از ارزان ترین سیمان ها مختص ایران است اما شرایط در حال تغییر است.

۱) ابتدا آنکه کاهش تولید توسط چین، بازار جنوب کشور ایران را کاهش عرضه مواجه کرده است. عمان که تقاضای قوی داخلی و حتی صادراتی دارد، از ایران با قیمتی مناسب سیمان خریداری می کند بنابراین در نبود چینی ها، ایران می تواند هرچه بیشتر از سمت جنوب کشور کلینکر و حتی سیمان صادر کند.

۲) صادرات سیمان باعث می شود تا عرضه در داخل کاهش یابد بنابراین منجر به حذف رقابت منفی در داخل می گردد. در این شرایط امکان افزایش نرخ فروش در داخل مهیا می گردد چون عرضه مازاد بر تقاضای داخلی خنثی می شود.

۳) افزایش نرخ ارز بازار باعث می شود تا خریدار خارجی سیمان ایرانی حاضر باشد ريال بیشتری برای خرید پرداخت کند. سیمان کالایی است که می توان آنرا با نرخ آزاد به فروش رساند بنابراین اگر فرض کنیم که صادرات حتی ريالی باشد، آنگاه می توان ريال بیشتری تقاضا کرد.

۴) نرخ سیمان در دنیا بین ۳۰ دلار تا ۱۰۰ دلار است. ارزان ترین سیمان در دنیا توسط ایران و چین تولید می گردد. گزارش ماهانه برخی شرکت های جنوب ایران نشان از افزایش نرخ فروش صادراتی دارد.

* اهالی بازار به دلیل آنکه حجم معاملات سیمانی ها مناسب نیست و مازاد عرضه در کشور وجود دارد، تمایلی به خرید ندارند. این دیدگاه به شرط بهبود نرخ فروش می تواند تغییر یابد. گزارش های ماهانه و سه ماهه سیمانی ها را در انتهای تیر و ابتدای مرداد ماه دنبال کنید.
هلالات

تاریخ:۱۳۹۷/۴/۱۲

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان سیمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *