سرمايه‌ گذاري‌ صنعت‌ ومعدن‌ (وصنعت)

#وصنعت

به تازگی سهامدار عمده شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن از بانک صنعت به سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران واگذار گردید.

سرمایه اسمی این شرکت سرمایه گذاری ۴۵۰میلیارد تومان است و به ثبت رسیده است.

سال مالی شرکت منتهی به آذر ماه است. بر طبق گزارش ۳ ماهه، سرمایه گذاری کوتاه مدت ۵۳۲میلیارد تومان بر طبق بهای تمام شده است و سرمایه گذاری بلند مدت ۱۰۸میلیارد تومان است.

همچنین حقوق صاحبان سهام شرکت بر طبق ترازنامه ۶۵۵میلیارد تومان است لذا ارزش دفتری هر سهم ۱۴۵ تومان برای هر سهم است.

وضعیت پرتفوی شرکت به شرح زیر است:

۳۲درصد پرتفوی بر اساس بهای تمام شده در صنعت #شیمیایی است. بالغ بر ۷٫۵درصد در #سپرده_بانکی و ۲۸درصد دیگر در #واسطه_گريهاي_مالي است.

گروه #کانی_غیر_فلزی نیز ۱۱درصد پرتفوی شرکت را بر حسب بهای تمام شده تشکیل داده است.

اهم شرکت های بورسی موجود در پرتفوی وصنعت:

شیران،واتی، سفارس، پارسان، ولصنم، وخارزم، شکلر، فارس، وپاسار، تایرا، ومعادن، مپنا، پتروشیمی جم، اخابر، پتروشیمی خارک، سرمایه گذاری غدیر، فولاد مبارکه، ملی صنایع مس، گل گهر و پالایشگاه اصفهان است.

در سال مالی گذشته ۶۵میلیارد تومان سود سرمایه گذاری به دست آمد لذا سود قابل تکرار ۱۲۵ ريال بود که شرکت با فروش سرمایه گذاری و کسب سایر سرمایه گذاری ها ۲۴۴ريال سود ساخت و ۲۰۰ ريال ازان را تقسیم کرد.

در سال مالی جاری با فروش شرکت کارگزاري بانک صنعت و معدن ، سهام ايران خودرو و شرکت های اینچنینی تاکنون ۳۰میلیارد تومان سود فروش سهام کسب کرده است.

تغییر در ترکیب پرتفو و حرکت به سمت سهم های dps محور باعث خواهد شد تا پرتفوی شرکت در سال مالی جاری، سود خالصی بیش از سال مالی گذشته بسازد. به طور مثال ۵۱میلیارد تومان سهام ایران خودرو فروش رفته و سهم هایی با p.e متوسط بازار خریداری شده است.

به نظر می رسد با فرض تداوم شرایط فعلی، وصنعت قادر باشد ۲۵۰ريال سود در سال مالی جاری نیز بسازد و این عدد را در سنوات آتی نیز تکرار کند لذا با توجه به نسبت قیمت به درآمد و نسبت قیمت به ارزش دفتری، سرمایه گذاری صنعت و معدن، شرکتی کم ریسک و در حال تحول محسوب می شود.

تاریخ :۱۳۹۷/۰۲/۰۲

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در کارگزاری فارابی

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

سرمايه‌ گذاري‌ صنعت‌ ومعدن‌ (وصنعت) سرمايه‌ گذاري‌ صنعت‌ ومعدن‌ (وصنعت) سرمايه‌ گذاري‌ صنعت‌ ومعدن‌ (وصنعت) سرمايه‌ گذاري‌ صنعت‌ ومعدن‌ (وصنعت) سرمايه‌ گذاري‌ صنعت‌ ومعدن‌ (وصنعت)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *