شركت پتروشيمي خراسان (خراسان)

#خراسان

شرکت پتروشیمی خراسان تولید کننده آمونیاک، اوره و کریستال ملامین است که به سبب نزدیک به مرز افغانستان امکان صادرات به این کشور را دارد.

کوچکترین شرکت اوره ساز بازار سرمایه از این مزیت استفاده کرده و با استفاده از قوانین موجود جهت مبادله ارز با کشور عراق و افغانستان، عملا اوره خود را به دلار آزاد صادر می کند.

اما ازین ها مهمتر، ملامین است چون نرخ آن همچون اوره مشمول دلار آزاد یا مبادلاتی نیست. این شرکت توانسته هر تن ملامین داخلی را ۷۰ میلیون ريال و صادراتی را ۶۶٫۵ میلیون ريال بفروشد در حالی که برای تبدیل اوره به ملامین (به طور متوسط) ۳٫۵ واحد اوره استفاده می شود اما قیمت کریستال همکنون ۷ برابر اوره است این نشان می دهد که در حال حاضر حاشیه سود این بخش محصولات به شدت افزایش یافته و در واقع میانگین نرخ اوره را برای این شرکت بالا می برد.

در ۲ ماه نخست از مجموع ۹۹۰ میلیارد ريال فروش ۲۳درصد محصول ملامین بوده همچنین اوره صادراتی با نرخ ۱۰٫۷۹۵ ريال در کیلو به فروش صادراتی رسیده و با توجه به اینکه اوره بین ۲۱۰-۲۲۰ دلار بوده، کاملا مشهود است که بخشی از اوره اردیبهشت ماه با هر روشی با دلار بیش از ۵۰۰۰ تومان فروخته شده است.

البته برای این کار راه هایی وجود دارد چون در هرات، به سادگی دلار به ريال تبدیل می شود بنابراین شرکتی اگر بتواند محصول را به مرز برساند قاعدتا می تواند با روش هایی معادل دلار بازار آزاد، ريال از هرات بگیرد که به نظر در این شرکت چنین رویدادی را شاهد هستیم.

اوره در روزهای اخیر رشد قیمتی خوبی داشته و اگر همین فضا باقی بماند می توان امیدوار بود که خراسان روزهای بهتری در پیش داشته باشد.
هلالات

تاریخ:۱۳۹۷/۰۳/۰۶

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در کارگزاری فارابی

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

شركت پتروشيمي خراسان (خراسان) شركت پتروشيمي خراسان (خراسان) شركت پتروشيمي خراسان (خراسان) شركت پتروشيمي خراسان (خراسان) شركت پتروشيمي خراسان (خراسان) شركت پتروشيمي خراسان (خراسان) شركت پتروشيمي خراسان (خراسان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *