قیمت۱۲محصول نفتی به نرخهای قبلی برگشت/ اعتراض بورسی ها و ابهام ۶ پالایشگاه

قیمت پایه ۱۲ محصول نفتی قابل عرضه در بورس کالا با دستور وزیر نفت و ابلاغ شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تغییر کرد و به نرخ های قبلی و حتی پایین تر بازگشت و منجر به اعتراض فعالان بازارسرمایه و ابهام در آینده ۶ پالایشگاه بورسی و فرابورسی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،

در پی اعلام قیمت پایه ۱۲ محصول قابل عرضه در بورس کالا که چند روز پیش توسط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام شد، موجی از واکنش های مثبت برای سهام پالایشگاه ها از یک طرف و ابراز نگرانی برای شرکت های پایین دستی مانند تولیدکنندگان روانکارها ایجاد شد و حتی با هشدار دبیر کل انجمن پالایشگاه‌های روغنی به جهانگیری و درخواست مجوز افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت همراه شد.

حال دو روز بعد از آن اعلام قیمت ها ، با دستور وزیر نفت و با هدف حمایت از تولید داخل، قیمت های اعلامی ۱۲ محصول پالایشی اصلاح و به نرخ های قبلی و حتی پایین تر بازگشت و شرکت ملی پخش فراورده های نفتی به پالایشگاه ها ابلاغ کرده نرخ پایه فراورده های نفتی ویژه بورس صرفا جهت مصرف داخلی اصلاح شده و از اول شهریورماه هم قابل اجرا است.

این تغییر موضع درحالی با اعتراض فعالان بازار سرمایه و تکرار رویه بی ثباتی در تصمیم گیری های کلان و مهم همراه شده که باید دید ۶ پالایشگاه حاضر در بورس و فرابورس ( شامل پالایشگاه های بندرعباس، اصفهان ، تهران ، تبریز ، شیراز و لاوان ) که براساس ابلاغیه سوم شهریور دست به شفاف سازی و ارایه توضیحات کرده بودند چه واکنشی نشان خواهند داد؟

تاریخ:۱۳۹۷/۰۶/۰۶

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *