توسعه‌ معادن‌ روي‌ ايران‌ (كروي)

شرکت توسعه معادن روی ایران، سهامدار شرکت های نام اشنایی به شرح زیر است:

۵۷ درصد از سهام کالسیمین
۵۶ درصد از سهام ملی سرب و روی ایران
۵۲ درصد از سهام فرآوری مواد معدنی ایران

رشد بهای دلار در بازار داخلی باعث شده تا نرخ فروش محصولات شرکت های گروه سرب و روی به شکل مناسبی افزایش یافت.

در غیر بورسی ها نیز شرکت ذوب روی بافق، سرمایه گذاری اندیشه محوران و بازرگانی توسعه صنعت روی قادر هستند تا سود نسبتا مناسبی به این شرکت برسانند.

با این حال نسبت سودآوری حاصل از فاسمین نسبت به سایر شرکت های زیر مجموعه آنقدر با اهمیت است که تقریبا سایر شرکت ها و سودآوری آنها به چشم نمی آید.

با فرض اینکه روی جهانی در محدوده ۲۴۰۰ دلار باشد و همچنین قیمت دلار رقمی در سطح ۷۵۰۰ تومان باشد، سودآوری فاسمین بر طبق گفته تحلیلگران به مرز ۲۰۰ تومان در هر سهم خواهد رسید.

این رویداد با اهمیت باعث می شود تا سود خالص در نماد کروی بتواند به سطح ۲۳۵ میلیارد تومان برسد. با توجه به سرمایه اسمی ۲٫۴ میلیارد سهمی، عملا شرکت توسعه معادن روی ایران ۹۵ تومان eps خواهد داشت.

نکته اصلی اینجاست که هرچه قیمت روی جهانی بالاتر باشد و یا دلار از ۷۵۰۰ تومان فراتر باشد، سود خالص در کروی نیز بهبود می یابد. از نکات مثبت این است که مجموعه تولید کنندگان روی آنچنان درگیر تحریم نخواهند بود و صادرات محصول این شرکت ها بعید است با مشکل خاصی مواجه گردد.
هلالات

تاریخ:۱۳۹۷/۰۶/۰۵

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *