توسعه‌ معادن‌ روي‌ ايران‌ (كروي)

شرکت توسعه معادن روی ایران، سهامدار شرکت های نام اشنایی به شرح زیر است:

۵۷ درصد از سهام کالسیمین
۵۶ درصد از سهام ملی سرب و روی ایران
۵۲ درصد از سهام فرآوری مواد معدنی ایران

رشد بهای دلار در بازار داخلی باعث شده تا نرخ فروش محصولات شرکت های گروه سرب و روی به شکل مناسبی افزایش یافت.
در غیر بورسی ها نیز شرکت ذوب روی بافق، سرمایه گذاری اندیشه محوران و بازرگانی توسعه صنعت روی قادر هستند تا سود نسبتا مناسبی به این شرکت برسانند.

با این حال نسبت سودآوری حاصل از فاسمین نسبت به سایر شرکت های زیر مجموعه آنقدر با اهمیت است که تقریبا سایر شرکت ها و سودآوری آنها به چشم نمی آید.

با فرض اینکه روی جهانی در محدوده ۲۴۰۰ دلار باشد و همچنین قیمت دلار رقمی در سطح ۷۵۰۰ تومان باشد، سودآوری فاسمین بر طبق گفته تحلیلگران به مرز ۲۰۰ تومان در هر سهم خواهد رسید.

این رویداد با اهمیت باعث می شود تا سود خالص در نماد کروی بتواند به سطح ۲۳۵ میلیارد تومان برسد. با توجه به سرمایه اسمی ۲٫۴ میلیارد سهمی، عملا شرکت توسعه معادن روی ایران ۹۵ تومان eps خواهد داشت.

نکته اصلی اینجاست که هرچه قیمت روی جهانی بالاتر باشد و یا دلار از ۷۵۰۰ تومان فراتر باشد، سود خالص در کروی نیز بهبود می یابد. از نکات مثبت این است که مجموعه تولید کنندگان روی آنچنان درگیر تحریم نخواهند بود و صادرات محصول این شرکت ها بعید است با مشکل خاصی مواجه گردد.
هلالات

تاریخ:۱۳۹۷/۰۶/۰۵

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

توسعه‌ معادن‌ روي‌ ايران‌ (كروي) توسعه‌ معادن‌ روي‌ ايران‌ (كروي) توسعه‌ معادن‌ روي‌ ايران‌ (كروي) توسعه‌ معادن‌ روي‌ ايران‌ (كروي) توسعه‌ معادن‌ روي‌ ايران‌ (كروي) توسعه‌ معادن‌ روي‌ ايران‌ (كروي) توسعه‌ معادن‌ روي‌ ايران‌ (كروي)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *