گزارش هفتگی بازار بورس منتهی به ۵ مهر

این هفته هم همانند هفته قبل، با توجه به ورود نقدینگی جدید اقبال این پول های تازه وارد هر روز هفته به چند صنعت بود.

در بازار روز یکشنبه گرایش به گروه فراورده های نفتی، مخابرات، انبوه سازی و حمل و نقل بود. اخابر و همراه صف های خرید سنگینی را تجربه نمودند

در گروه خودرو پس از رشد اخیر شاهد افزایش عرضه در نمادهای خساپا، خپارس، خودرو، خریخت، خچرخش، خلنت و خنصیر هستیم و نماد خساپا در آستانه تشکیل صف فروش بود در ادامه فشارعرضه، خساپا را به صف فروش بیش از ۲۶ میلیون سهم رسانده و خودرو نیز تحت فشار عرضه به نزدکی کف مجاز قیمتی رسید.

در روز دوشنبه بازار اقبال به صنعت های بزرگ همچون فلزات اساسی، محصولات شیمیایی، معدنی ها در کانون توجه بودند و در آغاز بازار رشد بیش از ۲۵۰۰ واحدی شاخص کل را رقم زدند. رشد دلار و عبور از سقف قبلی در بازار امروز مجددا موجی از تقاضا در بازار سهام و در نمادهای متاثر به دنبال داشت.

رشد بازار سهام را می توان در چند دلیل خلاصه کرد:

سقوط ارزش ریال طی یک سال اخیر

هجوم نقدینگی به بازار سهام (به گفته بورس ۲۴ طی ۱۰ روز اخیر ۵ هزار میلیارد تومان وارد بازار شده است)

رشد چند برابری سایر بازارهای موازی (سکه، طلا، مسکن و …) و عدم رشد بورس به اندازه این بازارها

با توجه به نزدیک شدن با آغاز تحریم ها و هم چنین فروش گسترده حقوقی های بازار سهام طی دو هفته اخیر و همچنین رشد های پی در پی شاخص کل، به نظر می رسد باید انتظار یک ریزش از جنس اصلاح را داشت تا بازار سرمایه برای رشد دوباره خود نفسی چاق کند و محددا به رشد خود ادامه دهد.

شاخص کل هم با افزایش ۲۳ هزار واحدی نسبت به هفته قبل در کانال ۱۸۰ هزار واحدی ایستاد

تاریخ :۱۳۹۷/۰۷/۰۵

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *