گزارش هفتگی بازار بورس منتهی به ۱۲ مهر

در دو دور ابتدایی هفته بازار همانند هفته های قبل گرایشی مثبت به گروه های ارز محور آغاز به کار کرد. در این دو روز، گروه های فراورده های نفتی ، محصولات شیمیایی، فلزات اساسی و معدنی و بانک در کانون توجه بودند و در شنبه و یکشنبه ترتیب، ۷ هزار و ۸ هزار واحد شاخص کل را رقم زدند.

در گروه فلزات اساسی نمادهایذوب، فلوله، فاسمین، فراور، فولای، فسپا پس از شفاف سازی در رابطه با رشد اخیر بازگشایی شدند و عمدتا رشد بیش از ۸ درصدی را تجربه می نمودند. نماد فولاد پس از لغو عرضه بلوکی با افزایش تقاضا روبرو شد و فملی نیز به محدوده های مثبت وارد شد.

در گروه فراورده های نفتی امروز نیز شبندر با اقبال روبرو بود. در ادامه شپنا پس از بازگشایی صف خرید سنگین و کم عرضه ای داشت. شبندر نیز همچنان مورد توجه است و صف خرید پرحجمی را تجربه نمود. شتران پس از بازگشایی و رشد حدود ۸ درصدی به دلیل نوسان ۵۰ درصدی مجددا متوقف شد. شاوان به بالاتر از ۳۰۰۰ تومان رسیده و صف خرید داشت، شراز و شبریز نیز مثبت و متعادلند. شسپا و شپاس نیز با افزایش تقاضا به صف خرید رسیدند.

اما بازار در روز سه روز انتهایی هفته آن روی خود را به همه نشان داد. در روز دوشنبه فشار فروش در گروه پتروشیمی با توجه به مصوبه افزایش نرخ خوراک آغاز نمود. بسیاری از نمادها در دامنه منفی معامله می شدند و بعضا تا صف فروش هم پیش رفتند.

قرار گرفتن شاخص کل در محدوده مقاومتی افزایش عرضه را به دنبال داشته که به نظر می رسد بیشتر از جنس اصلاح باشد تا سقوط!

در روز سه شنبه و چهارشنبه هم با اصلاح قیمت دلار در روز های قبل و تشکیل صف های هیجانی برای فروش دلار، این هیجان به بازار بورس هم سرایت کرد. در روز سه شنبه شاهد ریزش ۷ هزار واحد و چهارشنبه ۳ هزار واحد شاخص کل بودیم. در دو روز پایانی بازار با اینکه تمامی نمادها در محدوده منفی معامله می شدند یا صف فروش، بازگشایی مثبت ۱۰% حسیر قابل توجه بود که به نظر می رسد به دلیل جا ماندن از رشد بازار این صف خرید را محکم نگه داشته است.

به نظر می رسد در هفته آتی شاهد کاهش فشار فروش و تحرکات مثبت در بازار باشیم

تاریخ :۱۳۹۷/۰۷/۱۳

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *