دلایل ثبت رکورد منفی جدید بورس و ادامه روزهای خرسی تنها با ۹ سهم مثبت

امروز منفی ترین روز شاخص با سقوط ۷ هزار و ۶۵۵ واحد و مثبت بودن تنها ۹ سهم و تداوم روزهای خرسی ثبت شد که ناشی از چند دلیل بود اما معامله بیش از ۱٫۷ هزار میلیارد تومانی ، روزنه ایی امید را باز نگه داشت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بورس تهران در صد و بیست و نهمین روز کاری سال جاری با ادامه سقوط قیمت ها و متغیرها و حاکمیت مطلق خرس ( bear market) روبرو شد و رکورد منفی تازه ایی را هم به ثبت رساند اما آمار معاملات و امید حرفه ای ها به برگشت ، نشان از بهبود شرایط در آینده ایی نه چندان دور دارد.

براساس این گزارش، در حالی دیروز بدون دلیل خاصی و عرض ۴ دقیقه ، جهت اصلی بازار با برگشت ناگهانی و تبدیل صف های خرید به فروش همراه و موجب بروز شایعات و شبهاتی از جمله حذف معاملات اعتباری و منجر به برگزاری جلسه بعدازظهر در سازمان بورس شد که امروز هم روند نزولی و صف های فروش سنگین پابرجا بود و حتی با تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم در مجلس ، خبری از بهبود شرایط نشد.

در این میان برخی فعالان از نقش حقوقی ها در شروع ریزش دیروز بازار گلایه داشتند که توسط افرادی مانند خواجه نصیری مدیرعامل تامین سرمایه تمدن رد شد.

اما در برابر نامعلوم بودن دلیل یا دلایل ریزش بازار، اکثر کارشناسان برگشت منفی را ناشی از تداوم کاهش قیمت دلار که امروز به محدود ۱۲ هزار تومان نزول کرد ، رفتارهای هیجانی عده ایی از سهامداران مخصوصا” تازه واردان یکی دو هفته اخیر، رشد بدون توجیه قیمت سهام برخی شرکت ها به خصوص سهام بازار پایه و شرکت های کوچک و متوسط ، حبابی شدن قیمت سهام شرکت های بزرگ و ارزآور، ترس سرمایه گذاران ریسک گریز و نگرانی از ادامه کاهش دلار را در تداوم سقوط سنگین شاخص و افت قیمت ها دخیل می دانند.

با این اوصاف ، سیر نزولی شاخص که از سه شنبه گذشته شروع و با عقب نشینی بیش از ۱۹ هزار واحدی در چهار روز همراه شده ، امروز با ثبت بیشترین ریزش روزانه ارقام شاخص و ثبت رکوردی جدیدی توامان بود و طی آن دماسنج بازار با سقوط ۷۶۶۵ واحدی به ۱۷۶ هزار و ۴۱۹ واحد نزول کرد .

این رویداد ناشی از کاهش قیمت ۲۷۵ شرکت مخصوصا” هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، فولادمبارکه، گل گهر، ملی مس، پتروشیمی پارس ، پارسان و تاپیکو با اثر منفی ۱۲۳۳ تا ۲۲۰ واحدی بود.

اما هر چند این رکورد منفی به دست آمد و تنها ۹ شرکت قادر به رشد اندک قیمت شدند اما معامله بیش از ۱٫۷ هزار میلیارد تومانی بیش از ۴ میلیارد سهم ( با سهم ۱۷۷ ، ۱۵٫۹ و ۱۱۵ میلیارد تومانی فولاد مبارکه ، پالایشگاه های اصفهان و بندرعباس) می تواند نشانه ایی باشد از امید به بهبود شرایط در آینده ایی نه چندان دور.
بورس پرس

تاریخ :۱۳۹۷/۰۷/۱۵

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *