گزارش هفتگی بازار بورس منتهی به ۱۸ مهر

شنبه بازار در حالی آغاز به کار کرد که تا ساعت ۱۰ اکثر نمادها در قیمت های مثبت معامله می شدند و از فشار فروش درهفته های قبلی کاسته شده بود. اما در ساعت ۱۰ ورق برگشت. فشار فروش اکثر نمادهای بازار را با سرعت زیادی به سمت محدوده های منفی حرکت داد و در گروه های خودرو، انبوه سازی، فراورده های نفتی، محصولات شیمیایی، فلزات اساسی و دیگر گروه های بازار شاهد هیجان شدید فروش و تشکیل صفوف فروش بودیم. رشد سنگین نمادها در ابتدای بازار غیر طبیعی بود

عده ای این اصلاح را ناشی از جو عدم تصویب FATF در مجلس می دانستند.

در روز یکشنبه پس از انتشار خبر تصویب FATF چند دقیقه ای جو مثبت در بازار حکمفرما شد اما فشار فروش بر تقاضا مجددا غلبه کرد

با تصویب لایحه CFT شاهد بهبود معاملات در بازار خصوصا در گروه بانک و فراورده های نفتی بودیم. افت قیمت ارز در بازار آزاد پس از مصوبه امروز مجلس، مجددا فشاررا بر نمادهای ارز محور بازار زیاد نمود. در بازار با افزایش مجدد فشار عرضه، نمادهای فولاد، فملی، فارس، شتران، شبندر، ذوب، خساپا، خودرو، تاپیکو، پارسان، پارس، کگل، وتجارت، وبملت به کف مجاز قیمتی رسیدند.
در ادامه نماد تازه وارد نطرین پس از بازگشایی افت قیمت حدود ۱۰ درصدی را تجربه کرد.
در فلزی ها نیز همسو با جو کلی بازار شاهد افت قیمت یکپارچه در نمادها بودیم. صف فروش سنگین نزدیک به ۵۰۰ میلیون سهمی در نماد ذوب، حمایت مناسب در نمادهای فملی، فولاد و فخوز از نکات قابل توجه داد و ستدهای این گروه طی روز جاری بود و البته با افزایش فشار فروش در ساعات پایانی بازار، گروه به صورت کامل به کف مجاز قیمتی رسید.
ه بود.

در آخرین روز بازار کم حجم و مثبت آغاز به کار نموده و فشار عرضه رفته رفته و در ابتدای معاملات در حال افزایش بود. متاسفانه اختلال در هسته معاملات امروز نیز مشاهده مشد که تا حدود زیادی کارایی سرمایه گذاران را تحت تاثیر قرار داده است

در فلزی ها فولاد، فملی، کاوه، فخوز مثبت بودند و بقیه نمادها همچنان افت قیمت داشتند. ذوب مجددا طی روز جاری صف فروش سنگینی را تجربه کرد که البته خریداری هم نشد.
در گروه خودرو و قطعه ساز معاملات اکثر نمادها با صف فروش دنبال شدند. خلنت و خپویش از نمادهای مثبت گروه بودند.

به نظر می رسد با فروکش کردن جو هیجان فروش در ابتدای هفته، هفته آتی نه از آن رشد های ۶ ۷ هزار واحدی خبری باشد و نه از آن ریزش های عمیق و صف فروش‏ها و این بار بازار به سمت سهم های بنیادی که توانایی صادرات و ارزآوری داشته باشند خواهند رفت

از نظر اکثر کارشناسان فعال در بازار سرمایه، بورس مجددا به مدار رشد باز خواهد گشت اما این بار رشد های معقول تری را تجربه خواهد کرد

تاریخ :۱۳۹۷/۰۷/۱۹

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *