گزارش هفتگی بازار بورس منتهی به ۲۵ مهر

اولین روز هفته بازار با فشار فروش شدید همراه بود و اکثر نمادها در محدوده های منفی آغاز به کار کردند.
در گروه بانکی ، پتروشیمی پالایشی و فلزی ها همسو با بازار معاملات یکپارچه منفی داشتند.. صف فروش ذوب در روز شنبه قابل توجه بود.

در روزهای یکشنبه بازار متعادل شروع به کار کرد اما هنوز فشار فروش بر بازار حاکم بود

در ابتدای بازار اکثر نمادها از صف فروش کاسته شد و به سمت درصد های مثبت پیش رفتند اما از ساعت ۱۰ شاهد اختلال گسترده در هسته معاملات نمادهای بورسی بودیم و امکان سفارش گذاری یا اصلاح سفارش نبود و این اختلال تا ساعت های پایانی بازار ادامه داشت. ابتدا خبرهایی روی خبرگزاری ها آمد که معاملات یکشنبه در بعضی از سهم ها باطل شود اما این اتفاق نیفتاد و شاهد ضرب المثل “نه خانی اومده مه خانی رفته” بودیم. عرضه اولیه زپارس هم که قرار بود دوشنبه اتفاق بیوفتد به دلیل اختلالات فنی در هسته به چهارشنبه موکول شد.

علیرغم جمع شدن صف فروش نماد ذوب، مجددا شاهد تشکیل صف فروش در این نماد بودیم که حاکی از جدیت فروشندگان علیرغم افت قیمتی قابل توجه می باشد

در روز دوشنبه بازاری سراسر سبز رو شاهد بودیم به گونه ای که اکثر نمادها صف خرید بودند. عمده دلیل این بازار سبز و صف خریدها، به خاطر ریزش های اخیر بود..
در روز دوشنبه هم عرضه اولیه داوه هم صورت گرفت. ۳۵ میلیون سهم این شرکت به بازار عرضه شد و حدود ۲۰۰ هزار نفر در این عرضه شرکت کرند.

روز سه شنبه هم بازار با جو مثبت شروع به کار کرد و اکثر نمادها با صف خرید همراه بودند اما در ۱ ساعت پایانی بازار هیجان فروش بر تقاضا غلبه کرد و در بعضی از گروه ها، سهمی که تا ساعت ۱۰:۳۰ صف در آخر وقت با صف فروش مواجه شد که نشان از این دارد که ترس هنوز در سهامداران وجود دارد

در آخر وقت روز سه شنبه خبری آمد که قدیمی های بازار معنی آن را در بورس بیشتر متوج شدند. وزارت دارایی آمریکا اعلام کرد که شرکت هایی از ایران جز لیست تحریم قرار گرفتند که نام بانک ملت و فولاد مبارکه به چشم میخورد. همین خبر باعث شد تا چهارشنبه و در ابتدای بازار صف فروش سنگین مواجه بودند اما با حملیت حقوقی ها صف های فروش این دو سهم جمع شد و در انتهای بازار وبملت به صف خرید ۱۰۰ میلیونی هم رسید.

نامه بانک ملت و فولاد مبارکه که در کدال منتشر شد بی تاثیر نبود. این دو شرکت اعلام کرده بودند که خیلی وقت است که تحریم هستند و این مسئله موضوع تازه ای برای آن ها نیست

درا ین هفته شاخص کل از ۱۷۵ هزار واحد به ۱۸۲ هزار واحد رسید تا کمی از هیجان فروش در بازار کاسته شود.

تاریخ ۱۳۹۷/۰۷/۲۷

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *