گزارش هفتگی بازار بورس منتهی به ۳۰ آبان

کاهش قیمت نفت در انتهای هفته قبل باعث شد که سهامداران با رنج های منفی به کاهش شاخص کل دامن بزنند. همچنین عده از سرمایه گذاران معتقد بودند که عرضه اولیه کگهر باعث افت بیشتر شاخص شده است.

کاهش قیمت ارز در بازار آزاد از دلایل دامن زدن به این ریزش بود. فروشندگان در اکثر نمادها حقیقی ها بودند تا شائبه تامین نقدینگی برای عرضه اولیه کگهر بیشتر از پیش تایید شود

افت روز یکشنبه باعث شد که شاخص از نظر تکنیکالی به منطقه حمایتی و کف مثلث متقارن خود برسد. از روز دوشنبه روند مثبت بازار شروع شد و اکثر نمادها با رشد نسبت به روز قبل کار خود را به پایان رساندند.

روز دوشنبه شروع کم حجم و مثبت بازار شروع شد. در گروه محصولات شیمیایی نیز معاملاتی پرعرضه در جریان بود.
در گروه عرضه برق نماد بفجر و دماوند معاملات پرتقاضایی را سپری کردند. در گروه زراعت و خدمات زپارس و زگلدشت مورد توجه بودند. در معدنی ها نماد تازه وارد کگهر با صف خرید بیش از ۱۸۰ میلیونی مواجه بود و بقیه نمادها نیز متعادل و مثبت بودند.

اخبار ضد و نقیض از افزایش قیمت خودرو دست نوسانگیران در این صنعت را باز گذاشت تا بتوانند در این هفته نوسان های خوبی از سهم های گروه خودرویی بگیرند. البته با جو مثبت گروه خودرویی در روز چهارشنبه بر خلاف روند شاخص کل، به نظر می رسد این افزایش قطعی باشد.

در گروه محصولات شیمیایی معاملات پتروشیمی ها متعادل و کم حجم بود و امروز نمادهای شوینده مورد توجهند. شوینده، ساینا، شگل، پاکشو و شپارس با صف خرید همراه شدند. امروز شغدیر نیز با افزایش تقاضا به صف خرید رسیده بود.

در معدنی ها نماد تازه وارد کگهر با صف خرید بیش از ۱۸۰ میلیونی مواجه بود و بقیه نمادها نیز نوسانی بودند.

در آخر هفته خبر افزایش قطعی محصولات زامیاد شائبه افزایش قیمت خودرویی ها را بیشتر از پیش تقویت کرد

شاخص کل در این هفته با کاهش ۸۰۰۰ واحدی نسبت به هفته قبل، در ارتفاع ۱۷۵ هزار واحدی ایستاد.

تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۰۳

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *