شکلر

شکلر در فروردین با فروش ۸۵ میلیارد ریالی مواجه بود و نرخ  فروش ۴۰,۴۳۲,۲۵۸  و البته  موجودی خوبی دارد  . در اسفند با درامد ۱۳۴ میلیارد ریالی مواجه بود و شرایط خوبی داشت  نرخ  فروش ۳۳,۹۳۱,۵۲۶ ریال بود   . در بهمن  ۱۶۱ میلیارد ریال  فروش داشته است.  کمی از موجودی فروخته و نرخ  فروش ۳۵,۲۴۷,۶۱۶ ریال  بود .  سهم  توضیح داده است که  تفاوت نرخ ناشي از تسعير ارز مربوط به فروش ارزهاي حاصل از صادرات با نرخ نيما و سنا مي باشد که تفاوت آن با ارقام منظور شده در فروش صادراتي (نرخ نيما ) مي باشد که قطعي گرديده است . جمع  فروش ۸ ماهه  ۱۰۲۸  میلیارد ریال است  که از مدت  مشابه که ۳۹۴ میلیارد ریال است، بسیار بیشتر است.

شکربن

شکربن در فروردین ۲۷۱۵ تن تولید کرده ولی نیمی از ان را فروخته و با نرخ فروش ۹۶,۶۲۳,۴۶۵ ریالی به جمع فروش ۱۴۱ میلیارد ریالی رسیده است . در اسفند بسیار خاص بود ۴۰۷ میلیارد ریال فروش زد نرخ اسفند ۹۷,۴۳۸,۲۳۲ ریال بوده . سهم در مدت مشابه سال قبل به فروش ۹۶ میلیارد ریالی رسیده بود.

کچاد

کچاد در فروردین با فروش ۶۸۱۸ میلیارد ریالی مواجه شده که عدد خوبی است .نرخ کنسانتره ۵,۶۹۸,۲۴۱ ریال ،نرخ گندله ۸,۶۷۷,۸۸۲ و نرخ شمش ۳۸,۹۷۳,۷۰۱ ریال بوده . سهم موجودی خوبی در گندله و شمش دارد . سهم در اسفند فروش ۷۲۳۹ میلیارد ریال فروش زده بود ولی فروش بهمن ۵۰۱۱ میلیارد ریال بوده است . .در اسفند از موجودی شمش فروخته و ۳۶,۳۷۲,۸۸۴ ریال نرخ فروش شمش باعث بالا امدن فروش اسفند شده . نرخ فروش گندله نیز ۸,۶۷۸,۳۱۶ ریال بوده است . در فروردین سال قبل فروش ۳۲۸۶ میلیارد ریال بود و تقریبا ۲ برابر شده است
همچنین شرکت در توضیح گفته است نرخ مربوط به فروش شمش به ازاي ميانگين وزني يک ماهه فروردين براي شرکتها محاسبه شده ضمناً قسمتي از توليد آهن اسفنجي جهت کارخانه فولاد شرکت ارسال شده است.

زاگرس

زاگرس پیش بینی شرکت سود ناخالص ۳۳۵۷۰ میلیارد ریالی است و دلار را ۸۴۰۰ گرفته است و توضیح داده است : ١- پیش بینی تولید وفروش متانول ٣.۲۰٠.٠٠٠ تن جهت سال ۱۳۹۸ ٢ – پیش بینی نرخ فروش صادراتی برای سال ١٣٩۸ حدود ۳۰۰ دلار بر تن میباشد ٣- پیش بینی گاز اکسیژن و یوتیلیتی مصرفی برای سال ١٣٩۸ برمبنای نرخھای سال ۱۳۹۷ و با نرخ تبدیل ۴٢.٠٠٠ ریال درنظر گرفته شده است .۴- طبق مصوبه ھیات وزیران از شش ماهه دوم سال ۱۳۹۷ نرخ گاز خوراک طبق نرخھای اعلامی مراجع ذی صلاح و بر مبنای محاسبه نرخ تسعیر ارز در ھر ماه با استفاده از متوسط نرخ معاملاتی در سامانه نیما صورت می پذیرد . یعنی اگر قرار بود زاگرس پیش بینی سود کند حوالی ۱۱۰۰۰ ریال سود اعلام میکرد . تسعیر ارز و دلار ۱۴ هزار تومانی اگر رسمی شود اثرات بسزایی در سود این سهم دارد.

بتا سهم

تحلیل بازار و شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *