معاون کانون نهادهای سرمایه گذاری از معرفی ابزارهای جدید در بازار سرمایه خبر داد و گفت: ابزار گواهی سپرده ارزی ، نگرانی مردم در مورد ارزش وجوه ریالی خود و تبدیل آن به ارز را برطرف می کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، علیرضا توکلی،  در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه، با تاکید بر اینکه کانون نهادهای سرمایه گذاری قصد دارد چند ابزار وارد بازار کند، گفت: یکی از ابزارهایی که به طور مشخص سال گذشته با دقت زیادی روی آن کار شد، ابزار گواهی سپرده ارزی بود، به نحوی که این ابزار برای مردمی که نگران حفظ ارزش پول خود هستند و قصد دارند وجوه خود را در قالب یک ارز خارجی مانند دلار، یورو یا هر ارزی که مد نظرشان است نگه دارند، نیازی به خرید فیزیکی ندارند، بنابراین خطر سرقت یا خطرهایی که برای وجوه نقدی وجود دارد برای این گواهی‌ها متصور نیست.

وی ادامه داد: دیگر اقدامی که به پیشنهاد سازمان بورس انجام می شود، رتبه بندی نهادهای مالی است که البته سال گذشته نیز انجام شد اما در مدت محدود! و امسال قرار است با همکاری خود نهادهای مالی و بر اساس شاخص‌هایی بر مبنای فعالیتشان و چیزی که آنها مد نظر دارند، ارزیابی و انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: کانون نهادهای سرمایه گذاری یک کانون صنفی است که تمام نهادهای مالی کشور مانند شرکت‌های تأمین سرمایه، هلدینگ های سرمایه گذاری، سبدگردان ها و… در این کانون عضویت دارند. قاعدتاً نهادهای صنفی مانند کانون، حرف‌های مشترک میان این شرکت‌ها با رعایت حقوق آنها را پیگیری می‌کند.

پایگاه خبری بازار سرمایه

تحلیل بازار و شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *