شرکت مادیران در ۱۲ ماه توانست ۶۹۰۹ میلیارد ریال درآمد کسب کند. این عدد نسبت به پیشبینی های قبلی ما بالاتر و به عدد تحلیل خوشبینانه ما بسیار نزدیک است. ماديرا متوسط درآمد خود را ۴۸ درصد طی زمستان بالا برد ضمنا مقدار فروش ۱۲ درصد بالاتر از حالت نرمال بود. در چنین فضایی انتظار می رود طی زمستان ۱۰۹۰ میلیارد ریال سود ناخالص کسب کرده باشد لذا سود ناخالص کل سال به بالای ۳ هزار میلیارد ریال رسیده است که در چنین فضایی عدد eps محقق شده در سطح ۱۴۰۰ ریال با سرمایه ۱۲۰۰ میلیارد ریالی است. برای سال ۱۳۹۸ با توجه به گزارش ماهانه اگر مفروضات منطقی در نظر بگیریم ۹۴۰۰میلیارد ریال در آمد و ۴۱۰۰میلیارد ریال سودناخالص عملیاتی کسب می شود.

در چنین فضایی عدد eps بدون در نظر گرفتن طرح توسعه به ۲۱۵۰ ریال می رسد. توجه داشته باشید که ۳ طرح توسعه این شرکت طی سال ۱۳۹۸ از بهار تا زمستان به بهره برداری می رسند. از آنجا که در شرایط خاصی هستیم، تاثیر این طرح را در eps لحاظ نکردیم. پروژه راه اندازی خط تولید یخچال و ماشین لباسشویی به بهره برداری بسیار نزدیک شده و در نبود رقبای خارجی، بازار خوبی به خود اختصاص خواهد داد.

شرکت مادیران از انتظارها فراتر عمل کرده و به سناریو خوشبینانه نزدیک است. در یک حالت منطقی باید ۱۴۰۰ ريال سود در سال ۹۷ محقق کرده باشد لذا بدون طرح سود در سال ۹۸ هم ۲۱۵۰ ريال سود خواهد داشت.

پروژه یخچال و ماشین لباسشویی از خرداد تا آذر به بهره برداری می رسند که ما اثر سودآوری احتمالی آنها را نادیده گرفته ایم.

ولید هلالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *